Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Studenci politechniki robią na zamówienia domki dla kotów

Facebook

Studenci Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej budują domki dla wolno żyjących kotów. Do 21 listopada czekają na zgłoszenia od osób, które na co dzień nimi się opiekują.

Akcja to pomysł Oliwii Pruby, przewodniczącej Samorządu Studenckiego Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. – Współpracujemy także z fundacjami Przygarnij Kota oraz Pręgowane i Skrzydlate. Bo to nie pierwsza nasza akcja na rzecz zwierząt. W ubiegłym roku zebraliśmy trzy tysiące złotych, które przekazaliśmy fundacjom zajmującym się zwierzętami – mówi Małgorzata Kufel, studentka II roku inżynierii biomedycznej. – W ubiegłym roku w zbiórce wzięli udział studenci z pięciu wydziałów Politechniki Wrocławskiej.

Drewniany domek na zimę

W tym roku studenci realizują dwa zadania. Po pierwsze, budują drewniane budki dla zwierząt. Domki przeznaczone dla jednego, dwóch kotów zostaną wymoszczone słomą (koce i inne typu wyściółki wilgotnieją, a tym samym potęgują poczucie chłodu).

Małgorzata Kufel: – Domki trafiają w miejsca wskazane nam przez mieszkańców Wrocławia. Do tej pory otrzymaliśmy około 40 zgłoszeń, gdzie powinny stanąć. Najwięcej wolno żyjących kotów, spotkać można na działkach. Każde zgłoszenie jest weryfikowane. Prosimy, na przykład, o zdjęcia kotów w miejscach, w których są dokarmiane. Gotowe domki przekazujemy za darmo.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: kufel1malgorzata@gmail.com, do 21 listopada.

Równolegle studenci prowadzą zbiórkę darów materialnych. Trafią one do fundacji opiekujących się zwierzętami. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy są: mokra karma dla kotów (dobrej jakości) i karma dla ptaków, żwirek do kuwet i same kuwety, miski, koce, ręczniki, pościel (mogą być używane), środki czystości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022