Radio Gra Wrocław

Świąteczne pakowanie paczek i zbiórka żywności

Podczas gdy wrocławianie powoli zaczynają przygotowania do zbliżających się świąt, organizacje charytatywne wzmagają swoje działania na rzecz potrzebujących.

W środę wolontariusze z wrocławskiego Caritasu oraz żołnierze Obrony Terytorialnej rozpoczęli pakowanie dwóch tysięcy paczek przeznaczonych dla najuboższych mieszkańców miasta. O szczegóły akcji zapytaliśmy Michała Brzezickiego, jednego z koordynatorów zbiórki żywności.

Pakowanie odbywało się na terenie Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ. Część paczek zostanie zostanie rozdysponowana właśnie przez tę instytucję. Opowiedziała nam o tym koordynatorka akcji, Adela Jakielaszek.

O to jak zgłosić się do pomocy zapytaliśmy jednego z wolontariuszy.

Kolejny etap swojego programu pomocowego rozpoczęła też fundacja Weź Pomóż, która skupia się teraz na wspieraniu seniorów. O trudnej sytuacji niektórych wrocławian opowiedział założyciel organizacji, Jan Piontek.

Warto zaznaczyć także, że najbardziej potrzebne są produkty z długim terminem ważności.

Jan Piontek dodaje też, że fundacji wciąż brakuje rąk do pracy. Zaznacza też, że wolontariusze sami określają ile czasu chcą poświęcić na pomoc.

W odpowiedzi na to wezwanie w ostatnich tygodniach do akcji włączyli się także wrocławscy taksówkarze, którzy poświęcają swój wolny czas rozwożąc po pracy paczki dla potrzebujących.

Natomiast jeśli wy chcecie podarować komuś jedzenie, wystarczy, że udacie się do Zajezdni Gaj przy ulicy Ślężnej lub Zajezdni Borek przy ul. Powstańców Śląskich, gdzie w środę rozlokowano specjalne skrzynie na żywność.

REPORTER: Kamil Kuchta