Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Szkolą i dają pracę. Projekt dla uchodźców z Ukrainy

Facebook

Najpierw uczą się języków programowania, a potem dostają pracę w branży IT. Taki projekt kierowany do ukraińskich uchodźców wojennych jest realizowany we Wrocławiu. Nazwano go "Ty nowa, Ty nowy - dla Ukrainy odnowy".

Wdrażamy naszych uczestników, którzy ukończyli kurs do banków. Drugi etap to jest etap stażu, który jest – zaznaczam – płatnym stażem w połączeniu dalej z kursem trwającym kolejne 6 miesięcy. Po tym okresie dajemy gwarancję zatrudnienia – mówi Filip Majchrowski, prezes zarządu spółki realizującej projekt.

Jest on skierowany do osób bez doświadczenia w zakresie programowania. By wziąć w nim udział, muszą one przejść przez proces rekrutacji. Co ciekawe – założenie jest takie, że jeśli uczestnicy wrócą do Ukrainy, będą mogli tam kontynuować podjęta w Polsce pracę.

Mój plan jest taki, że chciałabym po końcu wojny wrócić do Ukrainy. Bardzo ją lubię i moje miasto Kijów, w którym się urodziłam i bardzo tęsknię teraz za nim – podkreśla Julia, jedna z uczestniczek wrocławskiego projektu.

/Agencja „PR Manager” /Materiały prasowe

W pierwszej pilotażowej odsłonie projektu „Ty nowa, Ty nowy – dla Ukrainy odnowy” bierze udział 30 osób. Będą kolejne nabory.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024