Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Taksówka wjechała w ludzi stojących przed przejściem dla pieszych

Facebook

Pięć osób trafiło do szpitala po wypadku, który miał miejsce w miniony weekend we Wrocławiu. Na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z Nowowiejską taksówka wjechała w ludzi stojących przed przejściem dla pieszych. Do zdarzenia doszło w sobotę rano, tuż przed godziną 10:00.

Na skrzyżowaniu Nowowiejskiej z Wyszyńskiego samochód marki Volkswagen uderzył w bok taksówki, która z dużą prędkością zjechała na chodnik i rozbiła się o ścianę pobliskiego budynku. Niestety po drodze potrąciła dwóch pieszych, którzy czekali przed pasami na zielone światło. Obie te osoby trafiły do szpitala w stanie ciężkim. Oprócz nich karetka zabrała też troje pasażerów samochodów, które brały udział w kolizji. Okoliczności zdarzenia bada policja, która próbuje ustalić, czy któryś z kierowców nie zignorował czerwonego światła i czy sygnalizacja na tym skrzyżowaniu działała prawidłowo. W analizie pomoże materiał zarejestrowany przez miejski monitoring, na którym dokładnie widać moment wypadku.

Do wypadku mogła się przyczynić również nadmierna prędkość. Policja zbada również, czy kierowcy stosowali się do ograniczenia, wynoszącego 50 kilometrów na godzinę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024