Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„To protestujący aktorzy uniemożliwiają pracę pozostałej części zespołu” – mówi dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu

Facebook

Wracamy do sprawy konfliktu w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Na konferencji prasowej zwołanej przez dyrektora teatru Cezarego Morawskiego pojawiła się Aldona Struzik, aktorka TPl: "Pora powiedzieć głośno o zdaniu drugiej strony konfliktu. Nie zgadzam się ze stanowiskiem moich kolegów i koleżanek, z którymi współpracuje od wielu lat".

Mówi aktorka Aldona Struzik:

Dyrektor Morawski twierdzi, że to właśnie protestujący aktorzy uniemożliwiają pracę pozostałej części zespołu. Nawiązał też do odwołania w ostatniej chwili 2 spektakli „Snu Nocy Letniej” ze względu na chorobę aktora Michała Opalińskiego:

Teatr jest w trakcie przygotowywania premier – od stycznia ruszają próby do dwóch spektakli – dodaje Morawski:

Zwolniony przed około dwoma tygodniami m.in. za brak lojalności wobec pracodawcy, Piotr Rudzki, były kierownik literacki Teatru Polskiego w rozmowie z naszą reporterką stwierdził, że Cezary Morawski nie wypełnia swoich obowiązków; statut instytucji mówi, że podstawowym zadaniem teatru jest tworzenie:

Przypomnijmy w ubiegłym tygodniu podczas posiedzenia zarządu województwa, w którym brał udział również marszałek dolnośląski Cezary Przybylski, Morawski zgodził się na utworzenie miejsca dla dyrektora artystycznego teatru pod warunkiem, że będzie nadzorował jego prace a ostateczne decyzje dotyczące działania Teatru Polskiego będą należeć do niego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj