Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trasa Blizanowice – Trestno otwarta od poniedziałku (21.03.)

Facebook

Tak zdecydował burmistrz Siechnic, po kolejnym spotkaniu w tej sprawie z władzami Wrocławia i starostwa powiatowego. Trasą będzie można jeździć do końca kwietnia. Potem idzie do przebudowy.

Po tym jak droga stała się popularnym skrótem z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia do placu Społecznego, jest stan bardzo się pogorszył – dlatego wymaga remontu. Z tego powodu drogę  zamknięta awaryjnie 24 lutego. Jej zamknięcie najbardziej odczuli mieszkańcy wrocławskich osiedli jak: Wojnów, Strachocin i Swojczyce, którzy utknęli w jeszcze większych korkach.

W ubiegłym tygodniu z tego powodu zorganizowali dwie blokady. Jak informuje wrocławski magistrat – prawdopodobnie od 21 marca droga do Wrocławia przez Blizanowice i Trestno zostanie otwarta.

„Burmistrz Siechnic ze względu na prośby przedstawicieli Wrocławia i Starostwa podjął decyzję o czasowym otwarciu drogi. Kierowcy będą mogli korzystać z drogi do końca kwietnia. Z początkiem maja rozpocznie się jej przebudowa i remont i potrwa do końca wakacji. na czas przebudowy drogi ma zostać wyznaczony tymczasowy objazd.

Na okres kilku miesięcy gmina Siechnice zaproponowała przygotowanie na jej terenie i na jej koszt tymczasowego objazdu – miały się odbywać jednokierunkowo, rano w stronę Wrocławia, popołudniu w stronę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2024