Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trasa z Trestna do Blizanowic zostanie ponownie zamknięta dla ruchu

Facebook

Trasa Blizanowice-Trestno, którą wjeżdżający do Wrocławia kierowcy omijają m.in. korki na Krakowskiej - znów do zamknięcia. Od czwartku (28.04.) rusza generalna przebudowa gminnej drogi, która stała się ważnym dla wrocławian skrótem.

Trasa z Trestna do Blizanowic zostanie ponownie zamknięta dla ruchu. Tym razem mają już tam rozpocząć się prace związane z przebudową tej gminnej drogi. Przypomnijmy – zimą została ona już wyłączona z użytku, co spowodowało paraliż komunikacyjny części Wrocławia. Żadne roboty budowlane tam wtedy nie ruszyły, więc po protestach kierowców i wrocławskich urzędników ruch został z powrotem otwarty.

Tym razem władze gminy Siechnice, która zarządza drogą, obiecały przygotować prowizoryczny objazd przez utwardzoną rolniczą drogę wiodącą z Blizanowic do Mokrego Dworu. Wciąż jednak brakuje obiecanych informacji o jego otwarciu. W związku z zamknięciem trasy na utrudnienia muszą przygotować się pasażerowie komunikacji miejskiej. Linia 120 nie będzie wykonywała kursów do Blizanowic.

Trasa będzie kończyła się najdalej w Trestnie. Droga zostanie ponownie otwarta po zakończeniu przebudowy, więc nie wcześniej niż jesienią. Nowa jezdnia ma być szeroka na 5 metrów, obok niej pojawią się też chodniki. Będzie to więc całkowita przebudowa trasy przeznaczonej pierwotnie głównie dla 150 mieszkańców wsi oraz traktorów dojeżdżających do okolicznych pól.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021