Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Lato na Pergoli”. Jakie atrakcje przygotowano dla odwiedzających?

Facebook

Podczas letnich wydarzeń na Pergoli nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Mogą z nich skorzystać turyści i mieszkańcy – w planach są na przykład zajęcia sportowe i spacery z przewodnikiem. Będą też planszówki.

/materiały prasowe/Hala Stulecia/

Powraca znany wrocławianom cykl bezpłatnych wydarzeń Lato na Pergoli organizowany na wrocławskiej pergoli. Weekendowy rytm wyznaczać będą pokazy Fontanny Multimedialnej. W każdy piątek i sobotę o 21:45 obejrzymy widowiska „uszyte na miarę” jednej z największych fontann w Europie.

Niezmiernie się cieszymy na spotkanie z mieszkańcami, którzy postanowili spędzić lato w mieście. Kompleks Hali Stulecia jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc, by zaznać zasłużonego wypoczynku. Można tu przyjść, by wziąć udział w jednej z wielu zaplanowanych aktywności lub po prostu zrelaksować się w cieniu Pergoli

– mówi Jakub Grudniewski, prezes Hali Stulecia.

Sport i fitness

W tym roku będzie można zagrać w mini unihokeja, badmintona, korfballa czy mini piłkę nożną pod okiem trenera osiedlowego. Sportowe soboty zagoszczą w każdą sobotę lipca przy na żwirku między Wrocławskim Centrum Kongresowym a Fontanną Mulitmiedlaną. Z kolei w Sala wielofunkcyjna WCK zamieni się w wielką salę treningową – w programie zajęcia z zumby, jogi, zdrowego kręgosłupa i fat burningu.

Planszówki

We wszystkie lipcowe weekendy odbędą się turnieje, sesje RPG oraz konkursy dla graczy. Na miejscu powstanie pokaźny games room, w którym uczestnicy bezpłatnie wypożyczą m.in. Wiedźmin: Stary Świat, Frostpunk: Gra planszowa, Nemesis, Brass: Birmingham, Catan, The Thing, Talisman Harry Potter, Karak, Splendor, Wsiąść do Pociągu. W programie znalazło się też Nocne granie, grać z widokiem na pokazy Fontanny będzie można aż do północy.

Muzyka, kino i trochę historii

Dla szukających ciekawostek i wiedzy o kompleksie Hali Stulecia przygotowano spacery z przewodnikiem po przestrzeniach zaprojektowanych przez wybitnego architekta Maksa Berga. Tego lata nie zabraknie też muzyki, zarówno na żywo, jak i DJ setów w czasie Silent disco. Hala Stulecia zaprasza również na kino plenerowe, w czwartek (20 lipca) o godz. 21.00 na Pergolę zawita kino pod chmurką z francusko-włoskim dramatem „Bezmiar”, w roli głównej zagra Penelope Cruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj