Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Udaremniony przemyt narkotyków wartych 400 tys. zł

Facebook

KAS, CBŚP i SG udaremniły przemyt narkotyków wartych 400 tys. zł. Śledztwo prowadzone przez Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu, CBŚP Zarządu we Wrocławiu oraz SG […]

fot. Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

KAS, CBŚP i SG udaremniły przemyt narkotyków wartych 400 tys. zł. Śledztwo prowadzone przez Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu, CBŚP Zarządu we Wrocławiu oraz SG w Świnoujściu, potwierdziło, że planowany był przemyt narkotyków z Niemiec do Polski. Funkcjonariusze przeprowadzili akcję, którą nadzorował Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Narkotyki w skrytce samochodu

Na terenie pow. zgorzeleckiego zatrzymano 2 mężczyzn w wieku 26 i 27 lat. Podczas akcji przeszukano samochód osobowy, w którym była skrytka w podwójnej podłodze bagażnika. W schowku znajdowało się 54 kg amfetaminy oraz blisko 200 ml płynnego narkotyku. Według śledczych, z takiej ilości substancji psychotropowych można przygotować 55 tys. porcji, a czarnorynkowa wartość hurtowa zabezpieczonych narkotyków to 400 tys. zł.

fot. Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

Zarzuty

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu narkotyków, za co może im grozić kara pozbawienia wolności do 15 lat. Decyzją sądu obydwaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj