Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W grudniu na parkingach sieci Kaufland zaparkuje autobus mammograficzny.

Facebook

W grudniu na parkingach wybranych sklepów Kaufland pojawią się mobilne punkty badań mammograficznych. Mammobusy zaparkują również w miastach województwa dolnośląskiego – w Głogowie, Legnicy, Lubinie, Oławie i Wrocławiu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową.

Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki.

/pixabay

Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie.

W 2021 r. mammobusy zaparkowały na parkingach sklepów Kaufland ponad 1000 razy. Z bezpłatnego badania mammograficznego skorzystało aż 70 000 kobiet. W grudniu mobilne punkty badań zaparkują w 73 lokalizacjach.

Gdzie je znajdziemy?

  • Głogów – 07-08.12, parking Kaufland przy ul. Generała Bema 4
  • Legnica – 06.12, parking Kaufland przy ul. Iwaszkiewicza 1
  • Lubin – 05.12, parking Kaufland przy ul. Zwierzyckiego 2
  • Oława – 09.12, parking Kaufland przy ul. Jarosława Iwaszkiewicza 4
  • Wrocław-Fabryczna – 07.12, parking Kaufland przy ul. Legnickiej 62
  • Wrocław-Psie Pole – 09.12, parking Kaufland przy ul. Jana Długosza 74

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023