Radio Gra Wrocław

W Muzeum Narodowym we Wrocławiu nie ma nudy!

W pierwszy weekend nowego roku w Pawilonie Czterech Kopuł odbędzie się oprowadzanie po wystawie „Szaleństwo Rokoka”. Z kolei Muzeum Etnograficzne zaprasza na niedzielne warsztaty z cyklu „Etno w południe”.

muzeum
/Sporty zimowe, Brzózka, Dolny Śląsk, lata 90. XX w., fot. Augustyn Czyżowicz, wł. Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Etnograficzne „Etno w południe”

Wystawa odbędzie się w niedziele (07.01). Warsztaty rodzinne skierowaną są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Zima nie musi być taka zła! Czy dawniej, czy obecnie, chyba każde dziecko, i nie tylko, uwielbia zabawy na śniegu. Niegdyś zimy wyglądały nieco bardziej srogo niż dziś. A czy zabawy i figle też różniły się od obecnych? Dziś często musimy podróżować, żeby zaznać śniegowych szaleństw, poczuć klimat „prawdziwej zimy”. W poszukiwaniu klimatu śniegu i mrozu trochę „podkolorujemy” rzeczywistość

– czytamy w komunikacie muzeum.

Bilety dostępne są w cenie 5 zł, zapisy odbywają się pod adresem: edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub pod numerem tel. 71 344 33 13.

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej

Jak rozpoznać styl rokokowy w druku? Wskazówki dla bibliofilów amatorów – wykład dr. Jakuba M. Łubockego towarzyszący wystawie „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.)”

Rokoko to nurt artystyczno-literacki ukształtowany we Francji w połowie XVIII wieku. Uznawane za odrębny styl lub odmianę schyłkowego baroku, objawiło się w malarstwie, rzeźbie, architekturze, muzyce, literaturze w różny sposób i z różnym natężeniem w różnych miejscach Europy. Wyjątkowo wyraziście uwidoczniło się również w drukach tego okresu, wyróżniając się ich formatem, zdobnictwem, liternictwem oraz treścią. Spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się cechom charakteryzującym sztukę wydawniczą tego okresu

– czytamy.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

muzeum
/Widok wystawy Szaleństwo rokoka, fot. Arkadiusz Podstawka, Muzeum Narodowe we Wrocławiu