Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wakacyjny punkt kontroli autobusów

Facebook

Wrocławscy policjanci prowadzą kolejną edycję akcji, w której sprawdzają stan techniczny autokarów przed wyjazdami na wycieczki najmłodszych mieszkańców miasta. Przeprowadzają również kontrole trzeźwości kierowców.

fot. KMP Wrocław
fot. KMP Wrocław

Wakacyjny punkt kontroli autobusów uruchomiony został przy ul. Ślężnej we Wrocławiu, na parkingu tuż przy Wzgórzu Andersa. W okresie od 27 maja do 30 czerwca br. policjanci czekają na wszystkich podróżujących od poniedziałku do soboty, w godz. 6:00 – 9:00. Natomiast przez cały miesiąc lipiec i sierpień, kontrole odbywać się będą też w każdą niedzielę.

Mówi, as. szt. Łukasz Dutkowiak – KMP Wrocław

Przeprowadzane kontrole są niezmiernie ważne. Niesprawny autokar wiąże się z zagrożeniem ruchu, a tym samym zagrożeniem życia i zdrowia naszych pociech…

Każda osoba, która ma podejrzenia lub wiedzę, że wyjazd dzieci jest zagrożony z powodu stanu technicznego pojazdu lub stanu kierowcy, ma prawo zgłosić to pod numerem 112 i poprosić o kontrolę w trybie interwencyjnym. Warto jednak zaplanować taką kontrolę wcześniej w punkcie i zaoszczędzić czas…

Policyjne kontrole autobusów prowadzone są od wielu lat. Funkcjonariusze zauważają znaczącą poprawę…

Możliwe są też kontrole poza wyznaczonymi godzinami oraz w miejscu odjazdu, w takim wypadku należy zgłosić się telefoniczne z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Koordynator służby WRD KMP czeka na zgłoszenia pod numerem telefonu 71 340 36 20.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj