Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

We Wrocławiu powstanie nowy szpital onkologiczny

Facebook

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podjął decyzję o nieodpłatnym przekazaniu Samorządowi Województwa Dolnośląskiego działek, na terenie których ma powstać nowy Szpital Onkologiczny.

 

 

 

Mówi Michał Nowakowski, Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Nowy szpital to olbrzymia inwestycja, która będzie kosztowała 700 milionów złotych. Inwestycja, która wymaga profesjonalnego przygotowania i wielkiej precyzji podejmowanych decyzji

Wszystkie trzy jednostki stworzą zatem jeden podmiot, który dostanie nowoczesną siedzibę. Razem z istniejącym już Szpitalem im. Marciniaka nowy szpital stworzy swoisty kampus, gdzie każda część będzie współgrała z pozostałymi i współpracowała.

 

Nowy Szpital będzie odpowiedzią na zwiększającą się liczbę zachorowań na nowotwory, będzie jednostką, gdzie profesjonalną pomoc znajdą mieszkańcy całego regionu.

 

 

Działalność medyczna w szpitalu będzie prowadzona w ramach unitów, tzn. obszarów wyspecjalizowanych w diagnostyce i leczeniu chorób określonych organów, np.: nowotwory piersi, nowotwory układu moczowego, nowotwory płuc, pulmonologia nieonkologiczna czy hematologia.

 

Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z nowego szpitala w 2025 r.

Na przekazanym terenie zlokalizowane zostaną również obszary zieleni i rekreacji dla pacjentów oraz parking na prawie 2000 tys. pojazdów wraz z drogami dojazdowymi, a także obiekty techniczne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj