Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Władze województwa dolnośląskiego rozpoczęły realizację drugiego etapu programu „Aktywny Dolny Śląsk”

Facebook

To pilotażowy program regionalnego budżetu obywatelskiego. Na realizację ciekawych pomysłów mieszkańców Dolnego Śląska przeznaczono 600 tys. zł. Składanie wniosków właśnie wystartowało. Pilotażowy budżet to 600 tysięcy złotych, które przeznaczone będą na projekty z zakresu upowszechniania sportu i promowania oferty turystycznej Dolnego Śląska.

Budżet realizowany będzie w całym województwie, przy podziale na pięć okręgów. Każdy z nich będzie dysponował kwotą 120 tysięcy złotych. Wniosek projektowy może zgłosić każdy pełnoletni mieszkaniec Dolnego Śląska, który do swojego pomysłu przekona min. 50 osób, a zagłosować będą mogli już 16-latkowie. Szacunkowa kwota na jednostkowe zadanie realizowane w ramach Budżetu nie może przekraczać 40 tys. zł.

Każdy z subregionów w efekcie wyłoni „własne” zwycięskie projekty. Przez sześć tygodni na terenie całego województwa odbywały się konsultacje społeczne, do 6 kwietnia można zgłaszać gotowe wnioski. Realizacja zwycięskich projektów rozpocznie się w sierpniu i potrwa do końca roku. Stworzenie budżetu obywatelskiego, to jedna z programowych inicjatyw Dolnego Śląska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024