Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław: Mobilne KTG dla przyszłych mam. Co zrobić, by z niego skorzystać?

Facebook

Od 1 czerwca wrocławianki mogą korzystać bezpłatnie z Mobilnego KTG. Dzięki temu przyszłe mamy mają możliwość wykonywania badań medycznych samodzielnie w domu, przy zachowaniu jakości klinicznej.

Mobilne KTG dla mieszkanek Wrocławia/Materiały prasow

Wrocław – w ramach miejskiego programu – udostępni mieszkankom bezprzewodowe urządzenia telemedyczne KTG Carebits. To kolejna inicjatywa z zakresu polityki prorodzinnej miasta, którą tworzymy z biurem Smart City. Wykonaliśmy ważny krok w zakresie kompleksowej opieki i ochrony kobiet w ciąży. Wierzę, że urządzenia staną się kluczowym elementem domowej diagnostyki stanu zdrowia matek i ich dzieci – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Badanie KTG pozwala w porę wykryć m.in. stany niedotlenienia dziecka czy występowanie wad serca.

Jeśli przyszła mama chce skorzystać z usługi – oprócz bezprzewodowego urządzenia telemedycznego KTG Carebits – musi zainstalować na telefonie bezpłatną aplikację medyczną Carebits. Służy ona do zdalnego wykonywania badań kardiotokograficznych (KTG) oraz przesyłania ich zapisów do Centrum Monitoringu Położniczego. Centrum działa w trybie całodobowym, a w przypadku nieprawidłowości w zapisie – bezzwłocznie kontaktuje się z przyszłą mamą.

Mobilne KTG dla mieszkanek Wrocławia/Materiały prasow

Uczestniczka może wykonać nieograniczoną liczbę badań w ciągu doby. Każdorazowe badanie musi trwać co najmniej pół godziny. Po każdym z nich wynik zostaje wysyłany na adres mailowy uczestniczki programu, a opis udostępniany jest w aplikacji i przekazywany również mailowo oraz SMS-em.

Z programu mogą korzystać mieszkanki Wrocławia, które spodziewają się dziecka – od 36. tygodnia ciąży pojedynczej.

Zgłoszenia do udziału są przyjmowane pod numerem telefonu +48 22 308 03 00, w godzinach 8-16 i weryfikowane na bieżąco przez personel ginekologiczno-położniczy. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia uczestniczka programu otrzymuje kod, umożliwiający jej bezpłatne zamówienie dostawy urządzenia kurierem i bezpłatne korzystanie z usługi medycznej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj