Radio Gra Wrocław

Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali ponad 8,5 tysięcy nielegalnych płynów do e-papierosów

Funkcjonariusze Dolnośląskiej KAS wykryli 8,5 tysięcy płynów do e-papierosów bez obowiązujących znaków akcyzy. Nielegalny towar zabezpieczyli w Świdnicy. Straty skarbu państwa oceniono na blisko 179 tysięcy złotych.

/fot. Dolnośląska KAS/

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu przeprowadzili kontrolę celno-skarbową u świdnickiego przedsiębiorcy. Podczas kontroli wykryli 8,5 tys. płynów do e-papierosów bez znaków akcyzy. Znaczna część płynów znajdowała się w opakowaniach niezgodnych z ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Zatrzymany towar został zajęty do postępowania karno-skarbowego i zostanie poddany badaniom laboratoryjnym na zawartości substancji niedozwolonych w płynach do e-papierosów. Gdyby płyny do e-papierosów trafiły do sprzedaży, skarb państwa straciłby prawie 179 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

Przypominamy, że w obrocie handlowym nie mogą występować płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie bez znaków akcyzy. Przy legalnych wyrobach przeznaczonych do użycia w e-papierosach cały proces produkcji, skład i jakość – są kontrolowane przez odpowiednie służby

– czytamy w komunikacie Służby Celno-Skarbowej.

/fot. Dolnośląska KAS/

Nielegalne wyroby do e-papierosów nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje. Zagrażają naszemu zdrowiu i życiu

– przestrzegają.