Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławska odsłona CITY TRAIL już w październiku. Trwają zapisy

Facebook

Już 8 października startuje dziesiąta edycja ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – CITY TRAIL. Sezon 2022/2023 rozpocznie się w Poznaniu, a zakończy 26 marca 2023 w Katowicach. Biegi we Wrocławiu: 22 października, 19 listopada, 10 grudnia, 4 lutego, 25 marca.

fot. T.Pawlicki/ mat.prasowe

Na przestrzeni blisko 6 miesięcy odbędzie się łącznie 50 biegów na dystansie 5 km – po 5 w każdej z dziesięciu lokalizacji: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Wrocławska odsłona CITY TRAIL rusza 22 października. Biegi będą rozgrywane na trasie w Lesie Osobowickim. Zapisy trwają.

Cykl CITY TRAIL odbywa się w formule ogólnopolskiej od 2012 roku. Zasady rozgrywania zawodów i lokalizacje ulegały modyfikacjom, ale niezmiennie biegi są okazją do regularnego sprawdzania formy podczas jesienno-zimowych miesięcy. Zwieńczeniem cyklu będzie pamiątkowy medal, który otrzyma każdy, kto ukończy co najmniej 3 biegi w trakcie sezonu.

 Nie jest wstydem przyznanie się, że jesienna i zimowa aura skutecznie demotywują nas do aktywności fizycznej. Oczywiście w słoneczne dni łatwo jest wyjść na zewnątrz, by pobiegać, ale często dbanie o kondycję utrudnia nam deszcz, szarówka, śnieg i wiatr. I tutaj pojawia się comiesięczny start w CITY TRAIL, który jest okazją do sprawdzania formy, ale także do spotkań ze znajomymi, czy przyjaciółmi

– podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Terminy biegów sezonu 2022/2023 we Wrocławiu: 22 października, 19 listopada, 10 grudnia, 4 lutego, 25 marca.

fot. T.Pawlicki/ mat.prasowe

Zawody pod szyldem CITY TRAIL są organizowane we współpracy z Nationale-Nederlanden, markami Salomon, Suunto oraz Sklep Biegacza. To stali Partnerzy cyklu, którzy od lat mają wspólny cel – pokazywanie atutów biegania w naturze.

Od wielu lat jako Nationale-Nederlanden zachęcamy Polaków do profilaktyki. Jednym z jej podstawowych elementów jest regularna aktywność fizyczna, która pomaga przeciwdziałać rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Cieszę się, że już 8. rok jesteśmy partnerem cyklu przełajowych biegów CITY TRAIL i zachęcamy do biegania całe rodziny, których z roku na rok jest coraz więcej. Mam nadzieję, że dzięki rosnącej świadomości w zakresie profilaktyki i zdrowego stylu życia, jeszcze więcej osób zdecyduje się dołączyć do nas na trasie CITY TRAIL

– mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden.

Po pierwsze: Biegają i wspierają eko działania

Startując w cyklu CITY TRAIL wielu biegaczy stawia sobie za główny cel regularność. I dlatego podczas rejestracji dostępny jest karnet – pakiet pięciu biegów w jednym mieście oraz szósty start w dowolnej (innej niż główna) lokalizacji. Karnet to koszt 114,99 zł. Możliwe są także zapisy na pojedyncze biegi – tutaj koszt to 34,99 zł (płatność elektroniczna) lub 40 zł (płatność w dniu zawodów). Dodatkowo każdy biorący udział w CITY TRAIL biegacz ma możliwość wyboru ścieżki charytatywnej, co oznacza wsparcie zbiórki organizowanej przez Fundację Krok do Natury – organizatora CITY TRAIL, której celem jest posadzenie lasu.

Pakiet charytatywny CITY TRAIL oznacza dopłacenie 15 lub 35 zł do podstawowej opłaty startowej (w biegu głównym) oraz 5 lub 15 zł w biegach dziecięco-młodzieżowych.

Po drugie: Dzieciaki na start!

Cykl CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieciaków w każdym wieku.  Najmłodsi – mający mniej niż 4 lata oraz w wieku 5-6 lat – biegają 200 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 7- i 8-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 km, natomiast dzieci mające 11-12 lat (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 14,99 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi przez internet, 20 zł podczas rejestracji na jeden bieg w dniu zawodów oraz 49,99 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl (5 biegów).

fot. T.Pawlicki/ mat.prasowe

Po trzecie: Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów CITY TRAIl z Nationale-Nederlanden znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023