Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławski Teatr Pantomimy wyrusza z objazdowymi spektaklami wakacyjnymi po Dolnym Śląsku

Facebook

Przedstawienie „Mikrokosmos” zaprezentowane zostanie w pięciu miejscowościach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Mikrokosmos” w sierpniu i we wrześniu zostanie zaprezentowane w Kłodzku, Głogowie, Sobótce, Karpaczu i Miliczu. To miejsca na mapie regionu, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

„Chciałem, żeby wrocławska pantomima pokazała się szerszej dolnośląskiej publiczności. (…) Po koncertach muzyki klasycznej i jazzowej czy projektach osiedlowych teraz włączamy działania poszerzające dostęp do kultury na Dolnym Śląsku o komponent teatralny”

– podkreślił w przesłanym mediom komunikacie członek zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztof Maj.

Zwrócił uwagę, że spektakl, z którym Pantomima rusza w trasę jest spektaklem familijnym, dla całych rodzin.

„Wierzę, że zyska aprobatę publiczności, a takie działania trwale wpiszą się w aktywność teatru”

– dodał.

Jak podkreślają twórcy spektaklu, „Mikrokosmos” w reżyserii Konrada Dworakowskiego to niepokorna i odważna interpretacja baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. „Tytułowa bohaterka nie jest stereotypowo pokazana jako bezbronna, czy zlękniona, ale zbuntowana, zadziorna i pewna siebie. Podróż po świecie zwierząt jest dla dziewczynki okazją do odnalezienia własnej tożsamości”

– czytamy w opisie przedstawienia.

Spektakl został przearanżowany na scenę plenerową z zachowaniem idei „site specyfic”, dzięki czemu jest możliwy do zagrania w każdych warunkach. Plenerowa wersja przedstawienia zwiększa również jego dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.

fot: materiały prasowe/ Natalia Kabanow

W ocenie dyrektorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy Agnieszki Charkot „Mikrokosmos” jest przedstawieniem kultowym.

„Mam nadzieję, że mieszkańcy małych miejscowości, tłumnie przyjdą na przedstawienia, ponieważ będziemy grać je w parkach, a jak wiadomo granie w plenerze jeszcze lepiej niweluje bariery w dostępie do kultury”

– wskazała.

Przedstawienie jest adresowane do widzów od 5. roku życia. „Mikrokosmos” będzie można zobaczyć 20 sierpnia w Sobótce, 26 sierpnia w Karpaczu, 30 sierpnia w Głogowie, 3 września w Kłodzku i 6 września w Miliczu.

Plan objazdów został przygotowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

źródło: PAP

fot: materiały prasowe

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj