Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławskie autobusy i tramwaje na mocną trójkę. Taką ocenę dostały od kontrolerów z Krakowa

Facebook

Mocna trójka dla wrocławskiego MPK. W ostatnich dniach urzędnicy Krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu testowali nasze tramwaje i autobusy. Szukali ciekawych rozwiązań, które mogliby zastosować w stolicy Małopolski, ale w raporcie nie zabrakło miejsca na uwagi. Gdzie MPK się broni, a gdzie musi się poprawić?

Najważniejszy wniosek krakowskiego kontrolera jest taki, że wrocławskie tramwaje jeżdżą zbyt wolno. Jego zdaniem spędzają zbyt wiele czasu na światłach i są wolniejsze od tych w Krakowie o prawie dwa kilometry na godzinę. Zwrócił też uwagę na bilety papierowe, które trzeba ręcznie kasować i nie można zakodować ich na karcie Urbancard. Urzędnik nie mógł też zrozumieć, dlaczego mogące jeździć w obu kierunkach tramwaje plus, są wykorzystywane na trasach zakończonych pętlami, gdzie ich dwukierunkowość staje się zbędna. Pochwalił za to ilość informacji na przystankowych rozkładach jazdy, nowoczesność wrocławskich taborów, a także ceny niektórych biletów. Ostatecznie przyznał naszemu MPK 12 na 18 możliwych punktów – tyle samo, na ile ocenił przewoźnika w swoim mieście.

Urzędnicy z Krakowa badali komunikację miejską nie tylko we Wrocławiu. Byli już między innymi w Gdyni, Łodzi i czeskim Pilźnie, a w planach mają podróż do Berlina i Budapesztu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020