Radio Gra Wrocław

Wycieczka rowerowa śladem willi Sołtysowic z CH Korona

To już piąte wydarzenie w ramach prospołecznej i proekologicznej akcji „Misja: Koroniasty”, organizowanej przez Koronę. Tym razem centrum handlowe zaprasza na spacer "Śladem willi Sołtysowic", zachęcając zarówno dorosłych, jak i dzieci do udziału w aktywnościach, które wspierają zdrowie i zrównoważoną mobilność.

/materiały prasowe/CH Korona

Oprócz wydarzeń związanych z akcją, CH Korona wspiera również największą kampanię rowerową w Polsce – „Rowerowy Maj 2024”. Dołączając do grona sponsorów nagród grupowych dla szkół i przedszkoli.

Kampania „Rowerowy Maj”

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce, która poprzez zabawę i elementy rywalizacji promuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków. A także zmienia okolice szkół na bardziej przyjazne rowerzystom. Zasady kampanii są proste: każdy uczestnik, który w maju dotrze na lekcje aktywnie (na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce), otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Na najaktywniejszych uczestników oraz na najbardziej zaangażowane klasy czekają nagrody.

W 2024 roku w akcji „Rowerowy Maj” we Wrocławiu udział bierze imponująca liczba – 146 placówek z 2135 klasami. Najaktywniejsze klasy mają szansę zgarnąć atrakcyjne nagrody, w tym te ufundowane przez CH Korona. W puli nagród znajdują trzy karty podarunkowe na zakupy w CH Korona, każda o wartości 1000 zł.

Spacer rowerowy „Śladem willi Sołtysowic”

W niedzielę 12 maja CH Korona – we współpracy z Fundacją Emma oraz Partnerstwem Aktywne Sołtysowice – organizuje spacer rowerowy pod tytułem „Śladem willi Sołtysowic”. Pod opieką historyka architektury, Pana Krzysztofa Zientala, uczestnicy będą mogli zgłębić tajemnice i historię starych willi i pałaców Sołtysowic. Poznając zarówno dawne, jak i współczesne oblicze rezydencji miasta. Start spaceru o godz. 15:30 spod wejścia Lwowskiego CH Korona (przy Decathlonie). Zapisując się na wydarzenie poprzez aplikację Decathlon GO, możesz odebrać 50% zniżki na serwis rowerowy w Decathlon Korona.

Co gdy nie mamy własnego roweru?

Nie ma problemu! Wypożycz rower miejski – z miejsca swojego zamieszkania lub z miejsca, w którym startuje wycieczka – i wspólnie z nami odkrywaj Sołtysowice na jednośladach.