Radio Gra Wrocław

Wyprawy odkrywców trafiają do Wałbrzycha – nowa zabawa dla całych rodzin!

Już jutro, 18 grudnia w samo południe Wałbrzych dołączy do grona miast z miejskimi grami terenowymi! Inauguracja miejskich questów odbędzie się w Starej Kopalni.

/informacja prasowa Stara Kopalnia

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

Gry będą ogólnodostępne dla każdego codziennie. Ich przejście zajmie od 40 do 70 minut zabawy na podstawie tekstu przygotowanego na ulotkach.

Co przygotowali organizatorzy?

Quest historyczny „Co było a nie jest”- to pętla z zadaniami do wykonania po centrum śródmieścia, natomiast na terenie zewnętrznym Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia przygotowano grę terenową zapraszającą do odbycia „Górniczej Przygody” i poznania kopalnianych ciekawostek.

Wałbrzych dołączą do gry

Tym samym od niedzieli Wałbrzych dołączy do listy ponad 600 miejsc w Polce, które oferują zabawę z aplikacją Questy – wyprawy odkrywców. Każda z gier w Polsce kończy się rozwiązaniem zagadki, którą jest lokalizacja umieszczenia skrzynki ze skarbem – potwierdzeniem odbycia i rozwiązania questu. Pełną listę wszystkich gier i ich lokalizację oraz zasady zabawy można znaleźć na stronie.

Jaki jest ich cel?

Jego celem jest integracja, edukacja i aktywizacja mieszkańców ziemi Wałbrzyskiej wokół wspólnego tematu dziedzictwa jakim jest kultura, przyroda oraz wielokulturowość. Jednym ze sposobów realizacji całego przedsięwzięcia jest wykorzystanie zasobów regionu, walorów przyrodniczych i historycznych związanego z węglem, porcelaną, turystyką uzdrowiskową i górską terenu. Te zostały wykorzystane m.in. do stworzenia miejskich gier terenowych.

Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w grze?

Aby wziąć udział w grze należy pobrać na swój smartfon aplikację i odnaleźć daną trasę, albo pobrać ulotkę papierową (w okolicach centrum Biblioteka pod Atlantami lub Muzeum Porcelany – lub w przypadku gry górniczej w kawiarni Sztygarówka).

Kiedy?

Inauguracja questu górniczego rozpocznie się w niedzielę 18 grudnia w Starej Kopalni w samo południe, po zakończeniu zabawy, chętni będą mogli przejść do centrum spróbować swoich sił w  drugiej z przygotowanych gier. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.