Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wyścigi smoczych łodzi znów na Odrze

Facebook

W sobotę 24 czerwca, po raz ósmy, odbędzie się Tumski Cup, czyli wyścigi smoczych łodzi. Zawody od 10.00 do 16.00 odbędą się przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego.

Wyścigom, jak zwykle, towarzyszyć będzie piknik rodzinny i atrakcje zlokalizowane wzdłuż bulwaru, m.in.:

– muzyka na żywo

– pokazy i warsztaty sztuk walki (warsztaty samoobrony dla kobiet, rywalizacje sportowe Kalaki Junior dla dzieci połączone z elementami samoobrony)

– prezentacje dyscyplin sportowych The World Games 2017, które już w lipcu br. odbędą się we Wrocławiu

Nie zabraknie również jedzenia serwowanego z foodtrucków oraz przez mistrzów grilla! Na zakończenie zawodów koncert zespołu pieśni ludowej „Śpiewogra”.

Organizatorami zawodów na Odrze są: Paweł Rańda, srebrny medalista olimpijski z Pekinu, Miasto Wrocław – Biuro Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia i Towarzystwo Sportowo-Turystyczne przy Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Gra.

Główną ideą wyścigu Tumski Cup jest promowanie Odry jako miejsca rekreacji i aktywnego wypoczynku dostępnego dla wszystkich, a także integracja środowiska wrocławskiego biznesu. Do udziału w regatach zapraszane są bowiem załogi reprezentujące firmy, nie tylko z Wrocławia, ale z całej Polski. Zawody zostały wpisane do oficjalnego kalendarza zawodów Polskiej Federacji  Łodzi Smoczych w Gdańsku. W Tumski Cup zapowiedziały swój udział profesjonalne drużyny m.in. z Polski, Czech i Niemiec oraz amatorzy.

Pomysłodawcą zorganizowania we Wrocławiu wyścigów łodzi smoczych był Paweł Rańda, utytułowany wioślarz, wicemistrz olimpijski z 2008 roku, medalista mistrzostw świata i Europy. Pierwsza edycja zawodów Tumski Cup odbyła się w 2010 roku.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020