StartW Radiu Gra Wiadomości dnia

Wyścigi smoczych łodzi znów na Odrze

Wyścigom, jak zwykle, towarzyszyć będzie piknik rodzinny i atrakcje zlokalizowane wzdłuż bulwaru, m.in.:

– muzyka na żywo

– pokazy i warsztaty sztuk walki (warsztaty samoobrony dla kobiet, rywalizacje sportowe Kalaki Junior dla dzieci połączone z elementami samoobrony)

– prezentacje dyscyplin sportowych The World Games 2017, które już w lipcu br. odbędą się we Wrocławiu

Nie zabraknie również jedzenia serwowanego z foodtrucków oraz przez mistrzów grilla! Na zakończenie zawodów koncert zespołu pieśni ludowej „Śpiewogra”.

Organizatorami zawodów na Odrze są: Paweł Rańda, srebrny medalista olimpijski z Pekinu, Miasto Wrocław – Biuro Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia i Towarzystwo Sportowo-Turystyczne przy Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Gra.

Główną ideą wyścigu Tumski Cup jest promowanie Odry jako miejsca rekreacji i aktywnego wypoczynku dostępnego dla wszystkich, a także integracja środowiska wrocławskiego biznesu. Do udziału w regatach zapraszane są bowiem załogi reprezentujące firmy, nie tylko z Wrocławia, ale z całej Polski. Zawody zostały wpisane do oficjalnego kalendarza zawodów Polskiej Federacji  Łodzi Smoczych w Gdańsku. W Tumski Cup zapowiedziały swój udział profesjonalne drużyny m.in. z Polski, Czech i Niemiec oraz amatorzy.

Pomysłodawcą zorganizowania we Wrocławiu wyścigów łodzi smoczych był Paweł Rańda, utytułowany wioślarz, wicemistrz olimpijski z 2008 roku, medalista mistrzostw świata i Europy. Pierwsza edycja zawodów Tumski Cup odbyła się w 2010 roku.

 

Zostaw komentarz