Radio Gra Wrocław

Wysoka grzywna i zakaz stadionowy. Kibic z Lubina ukarany

Wczoraj zapadła decyzja sądu w sprawie zatrzymanego 31-latka, który podczas niedzielnego meczu Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Lechem Poznań wtargnął na płytę boiska. Mężczyzna będzie musiał zapłacić karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych, oprócz tego dostał 2-letni zakaz stadionowy.

/fot. dolnośląska policja/

Do incydentu doszło w trakcie meczu piłkarskiego ekstraklasy, rozgrywanego pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin a Lecha Poznań. W 10 minucie meczu jeden z kibiców gospodarzy wtargnął na płytę boiska. Następnie pobiegł w kierunku sektora gości i rzucił piłkę, którą wcześniej zabrał z murawy, w kierunku bramki drużyny przeciwnej.

Mężczyzna został ujęty przez służbę ochrony, a następnie zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Lubina. Kibic trafił do policyjnej celi, a wczoraj został doprowadzony i przekazany do dyspozycji Sądu Rejonowego w Lubinie.

W tym przypadku, na posiedzeniu w trybie przyspieszonym, sąd zadecydował, że 31-latek będzie musiał zapłacić 2 tysiące złotych kary grzywny i nie będzie miał wstępu na imprezy masowe przez najbliższe 2 lata. Wyrok nie jest prawomocny.