Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wystawa Oskara Zięty – DEFORMACJA ODBIĆ – ODBICIA DEFORMACJI w Muzeum Miejskim Wrocławia

Facebook

Wystawa DEFORMACJA ODBIĆ – ODBICIA DEFORMACJI, czyli stalowe lustrzane formy Oskara Zięty i ich zjawiskowe refleksy oraz odbicia kreujące nowe perspektywy, to wakacyjna propozycja Muzeum Miejskiego Wrocławia. Historyczne wnętrza Pałacu Królewskiego integrują się z radykalnym designem artysty…

 

Mówi Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia. Warto podkreślić również, że Oskar Zięta jest autorem słynnej instalacji NAWA na wyspie Daliowej.

Polerowana stal i powietrze, czyli materia twórcza Oskara, przeistacza się w obiekty codziennego użytku, manifesty możliwości technologicznych i sztukę, której wspólnym mianownikiem są charakterystyczne deformacje.

 

Najważniejszym obiektem wystawy jest instalacja artystyczna o nazwie Crystals Urban Frames, przewidziana na Times Square w Nowym Yorku, jako element pawilonu designu.

Forma instalacji fantastycznie wkomponowuje się w przestrzeń miejską, zwłaszcza w zieleń parków i ogrodów. Zatrzymuje w kadrze miejskie widoki, a lustrzane ramy subtelnie integrują się, a czasem wręcz wtapiają się w otoczenie, multiplikując odbijane obrazy. Pierwsza publiczna jej prezentacja odbywa się właśnie w malowniczym ogrodzie pałacowym.

Artysta od 10 lat niestrudzenie rozwija we Wrocławiu własne studio artystyczne i technologiczne, a efekty jego prac są prezentowane nie tylko na targach, ale również na licznych wystawach sztuki. To co wyróżnia jego prace to niewątpliwie technika jaką są wykonywane…

Mówi artysta, Oskar Zięta. Wystawę podziwiać możemy do 20.09.2020r.

 

Aleksandra Szczerbicka

Aleksandra Szczerbicka

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj