Radio Gra Wrocław

Z Wrocławia do Agadiru i Lizbony. Nowe połączenia ruszą na jesień

Lizbona i Agadir to dwie nowości, które pojawią się w zimowym rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław. Loty będzie obsługiwać linia Ryanair, bilety są już dostępne w sprzedaży.

/materiały prasowe/wrocławskie lotnisko

Od 31 października podróżni będą mogli polecieć bezpośrednio z Wrocławia do stolicy Portugalii – Lizbony i do najpopularniejszego marokańskiego kurortu – Agadiru.

Nowe atrakcyjne kierunki południowe wzmacniają naszą ofertę połączeń niskokosztowych. Wierzymy, że zarówno Lizbona, jak i Agadir przyciągną do Portu Lotniczego Wrocław tych podróżnych, którzy poszukują ciekawej opcji na słoneczny wyjazd w sezonie zimowym

– mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Jak dodaje, dwa rejsy tygodniowo na każdym kierunku umożliwiają dobranie terminów wylotów w taki sposób, by wybrać się nad Ocean Atlantycki na przedłużony weekend.

Samoloty będą latać do Lizbony we wtorki i niedziele, a do Agadiru we wtorki i w soboty. Lot do Portugalii potrwa 3 godziny i 50 minut, a do Maroka – 4 godziny i 35 minut.

Mamy nadzieję, że obecność nowych kierunków w rozkładzie będzie okazją dla wielu osób, by podczas najbliższej zimy odkryć te niezwykłe miejsca nad Atlantykiemz

– mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Wrocławskie lotnisko przypomniało, że Lizbona i Agadir to już kolejne nowości od przewoźników niskokosztowych, które znajdą się w zimowym rozkładzie lotów. Niedawno do sprzedaży wprowadzono loty do Malagi (Wizz Air) i do Walencji (Wizz Air i Ryanair).

Nowe połączenia pojawiły się także w ofercie czarterowej – od 20 grudnia podróżni z Wrocławia będą latać do Mombasy w Kenii. Na 29 października uruchomienie drugiego porannego połączenia z Wrocławia do Amsterdamu zapowiedział również przewoźnik sieciowy – linie KLM.