Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Z Wrocławia nad morze w 5,5 godziny. Nowe połączenie Kolei Dolnośląskich

Facebook

Od dzisiaj rusza nowe połączenie Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia przez Zieloną Górę, Szczecin i Międzyzdroje. Pociąg KD Premium Nadmorski będzie kursował w letnie weekendy do 27 sierpnia.

/materiały prasowe/Koleje Dolnośląskie

Władze województwa dolnośląskiego podkreślają, że jest to najszybsze bezpośrednie rozkładowe połączenie na odcinku Wrocław – Świnoujście. Podróż zajmie 5,5 godziny.

Pociąg Kolei Dolnośląskich będzie kursował w letnie weekendy oraz w święto obchodzone 15 sierpnia. Z Wrocławia nad morze wyruszy w każdą sobotę o godzinie 5:40 i przyjedzie do Świnoujścia o 11:10. Powrót w każdą niedzielę analogicznie, w godzinach 16:40-22:07. Premium Nadmorski po starcie z Wrocławia Głównego zatrzyma się kolejno na stacjach: Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.

To wyczekiwane przez mieszkańców zarówno Dolnego Śląska, jak i woj. lubuskiego połączenie, zapewniające szybkie i bezpośrednie dotarcie nad morze. Dla Kolei Dolnośląskich to kolejny krok w rozwoju oferty spółki, a dla podróżnych atrakcyjna i ekologiczna alternatywa wobec tradycyjnych środków transportu, takich jak samochody czy busy

– powiedział prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski.

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Wrocław Główny – Świnoujście kosztuje 79 zł, w relacji Zielona Góra – Świnoujście – 69 zł. Za dodatkową opłatą można zabrać ze sobą rower.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj