Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zbliża się 1 listopada. Ważne informacje dla osób podróżujących koleją

Facebook

Wielu z nas już dziś wyjedzie odwiedzić groby swoich bliskich. Niektórzy trasę do swych rodzinnych miejscowości pokonają koleją. Nie będzie wprawdzie na torach dodatkowych pociągów, uruchomionych specjalnie z okazji dnia Wszystkich Świętych, ale przewoźnicy zapewniają, że najpopularniejsze składy zostaną wydłużone o dodatkowe wagony.

Dotyczy to zarówno połączeń regionalnych, jak i dalekobieżnych – na przykład do Poznania czy Warszawy. PKP Intercity na bieżąco monitoruje przewidywaną frekwencję w swoich składach, co jest możliwe odkąd sprzedaje pasażerom bilety na konkretną godzinę. Aktualnymi prognozami firma dzieli się zresztą ze swoimi podróżnymi w specjalnej zakładce na swojej stronie www i stąd na przykład wiemy już teraz o spodziewanym bardzo dużym tłoku w pociągach z Warszawy do Wrocławia i Węglińca.

Jeżeli chodzi o bilety, kolejowi przewoźnicy przygotowali różne promocje. Koleje Dolnośląskie wydłużyły na przykład czas obowiązywania swojego weekendowego biletu „Podróżuj z KD”. Oznacza to, że za 35 złotych możemy jeździć pociągami tej firmy od dziś (28.10) od godziny 18:00 aż do środy (2.11) do 6:00. Za 45 złotych możemy kupić bilet turystyczny Przewozów Regionalnych i przez cały długi weekend jeździć wszystkimi pociągami REGIO i osobowymi bez dodatkowych opłat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj