Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zbliża się kolejna edycja Autostop Race. W weekend zapisy do udziału w wydarzeniu

Facebook

Tym razem mają do pokonania krótszy niż w ubiegłych latach dystans - 1600 kilometrów, ale za to będzie więcej czasu na relaks na campingu. 30 kwietnia już po raz 17. wystartuje Autostop race - czyli autostopowy wyścig.

Mówi Patrycja Żyta jedna z organizatorek tegorocznej edycji imprezy:

Wygrywa oczywiście ten duet, który dojedzie do celu jako pierwszy. Przed właściwym wyścigiem, wyścig… na zapisy. Te ruszają już w ten weekend – w nocy z 26/67 marca. Dobrze przygotować sobie wcześniej niezbędne dane, które należy wpisać do formularza. W ubiegłym roku miejsca skończyły się po nieco ponad 3 minutach. W tym roku uczestnicy mają za zadanie dojechać na stopa do Włoch – do miejscowości Tarquinia!

– mówi Wojciech Głuszek współorganizator. Autostop race to dobra okazja dla tych, którzy zawsze chcieli spróbować tego typu podróży, ale bali się. Taki zorganizowany wyjazd autostopowy jest bezpieczniejszy niż jazda na własną rękę:

– mówi Monika Skoczylas, współorganizatorka. Finał wydarzenia 5 maja. Organizatorzy zaplanowali dla autostopowiczów atrakcje:

– mówi Zuza Madeja współorganizatorka. Jak przekonują organizatorzy, podróżowanie stopem jest ciekawsze niż z biurem podróży bo to okazja do poznania wielu ciekawych osób i przeżycia wielu przygód:

Start 30 kwietnia – zbiórka przed Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Zainteresowani udziałem w zawodach powinni pamiętać o tym, żeby wziąć ze sobą jak najmniej rzeczy, podstawa to mały namiot i ciepły śpiwór i oczywiście coś do pisania. Kierowcy – jeśli 30 kwietnia zobaczycie przy trasach młodych autostopowiczów ubranych w niebieskie koszulki, zabierajcie ich ze sobą!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024