Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zostały ostatnie dni na zapłatę podatku: od nieruchomości, rolnego i leśnego

Facebook

W środę 15 marca mija czas zapłaty podatku: od nieruchomości, rolnego i leśnego. Podatki można zapłacić online, w opłatomatach i w 18 oddziałach PKO BP S.A na terenie Wrocławia. Decyzje niedoręczone do 1 marca są wysyłane pocztą, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

/Urząd Miejski Wrocławia

W tym roku decyzje podatkowe otrzyma łącznie ponad 220 tysięcy mieszkańców. Jeśli wysokość podatku wynosi do 100 złotych, opłatę należy uiścić do 15 marca. W przypadku wyższej kwoty jest ona rozłożona na cztery kwartalne raty z terminami płatności do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada

– mówi Marcin Urban, Skarbnik Wrocławia.

Do 1 marca decyzje w sprawie wysokości podatków doręczali mieszkańcom pracownicy Urzędu Miejskiego. Niedoręczone decyzje są wysyłane listami poleconymi za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, za pośrednictwem Poczty Polskiej – na adresy korespondencyjne wskazane przez podatników.

W tym przypadku termin płatności dla wpłaty jednorazowej lub dla I raty 2023 r. to 14 dni od daty doręczenia decyzji.

Jak opłacić podatki?

  • online – za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Płatniczej Wrocławia PLIP – bez prowizji
  • stacjonarnie – w 18 oddziałach PKO Bank Polski S.A. na terenie Wrocławia – bez prowizji
  • stacjonarnie – w opłatomatach, znajdujących się w budynkach Urzędu Miejskiego Wrocławia (ul. G. Zapolskiej 4, ul. Kotlarska 41, pl. Nowy Targ 1-8) – bez prowizji
  • za pośrednictwem bankowości elektronicznej oraz w placówkach bankowych i pocztowych

/Urząd Miejski Wrocławia

Numer konta przypisany do danej nieruchomości

W każdej decyzji, ustalającej wymiar podatku, podany jest indywidualny numer rachunku bankowego założonego dla nieruchomości, której dotyczy dana decyzja. Ciąg 6 lub 7 ostatnich cyfr numeru konta odpowiada numerowi ewidencyjnemu nieruchomości.

Na stronie Urzędu Miejskiego Wrocławia znajdziemy numer konta ogólnego, prowadzonego dla podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego. Urzędnicy nie księgują tych wpłat automatycznie. Prostszym sposobem jest wpłata na indywidualne rachunki bankowe.

Decyzje w sprawie podatku od nieruchomości można otrzymywać również za pomocą ePUAP. Wystarczy złożyć w Urzędzie Miejskim wniosek, który będzie zawierał adres skrytki na ePUAP. Można to zrobić elektronicznie przez ePUAP a także drogą pocztową lub osobiście w Centrum Obsługi Podatnika.

Więcej informacji – Centrum Informacji Urzędu Miejskiego Wrocławia: 71 777 77 77 oraz na stronie BIP dotyczącej Wydziału Podatków i Opłat.

Wykaz oddziałów Banku PKO Bank Polski SA na terenie miasta Wrocławia obsługujących wpłaty i wypłaty gotówkowe znajdziecie tutaj. 

/Urząd Miejski Wrocławia

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 czerwca 2023