Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zwycięstwo Śląska i umocnienie na pozycji lidera

Facebook

Umocnienia na pozycji lidera i świetna atmosfera, blisko siedemnastotysięcznej widowni. Tak wyglądało sobotnie spotkanie Śląska Wrocław z Cracovią, w którym gospodarze ze stolicy dolnego śląska wygrali 2:1 i zdobyli ważne 3 punkty.

Wojskowi dobrze przepracowali okres przygotowawczy i kondycyjnie przynosi to efekty na boisku. Kibice wrocławskiej drużyny na pewno pamiętają zeszłoroczne mecze, w których ich ulubieńcy często tracili ważne bramki w ostatnich minutach. Za WKSem drugie, domowe zwycięstwo i kolejne rozstrzygnięcie meczu w ostatnich minutach gry.

Piłkarze Śląska Wrocław mają za sobą 5 pięć meczów w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Zielono-biało-czerwoni cztery z nich wygrali, a jeden zremisowali i zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Mówił na pomeczowej konferencji trener Śląska – Vítězslav Lavička.

Mimo zwycięstwa spotkanie było wyrównane. Zdaniem szkoleniowca gości Michała Probierza, obie drużyny mogły przechylić szale meczu na swoją korzyść…

Na wyróżnienie niewątpliwie zasługuje bramkarz Śląska Matus Putnocky, który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Jednak zwycięskiego gola dla wrocławian zdobył Mateusz Cholewiak. Ścigając się z obrońcą Cracovii od połowy boiska zdołał umieścić piłkę w siatce i prawdopodobnie zapisać na swoim koncie najładniejszą bramkę w karierze.

Mówi Mateusz Cholewiak – zdobywca zwycięskiej bramki dla WKSu.

Przed piłkarzami Śląska trudne, wyjazdowe starcie z gdańską Lechią, a kolejne domowe spotkanie już 1 września z Pogonią Szczecin, która plasuje się na drugiej pozycji w ligowej taeli.