Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

67,5 mln zł przeznaczone na dolnośląskie zabytki 2016-2019

Facebook

W 2019 roku – 103 projekty z województwa dolnośląskiego otrzymały łącznie 25 mln zł dofinansowania na ochronę zabytków. W latach 2016-2019 na ten cel przeznaczono łącznie 67,5 mln złotych. To liczby jakie poznaliśmy na konferencji dotyczącej finansowania projektów i programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w naszym województwie.

fot. Biuro Prasowe DUW
fot. Biuro Prasowe DUW

Jednym z największych projektów jest konserwacja, rewitalizacja i digitalizacja barokowego wnętrza gotyckiej Katedry Świdnickiej. Na ten cel zostało przeznaczone blisko 17 mln złotych.

Mówi, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Gliński

A jak to wygląda w liczbach?

Minister podtrzymuje stanowisko wobec pomysłu wycofania dotacji dla Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Prowadzi dialog z Marszałkiem Przybylskim i deklaruje, że sprawa zmierza do dobrego kompromisu…

Przez ostatnie 3 lata na rzecz ratowania wrocławskich zabytków zostało przyznane 67,5 mln złotych. Wojewoda Paweł Hreniak przypomniał, że zwiększa budżet na zabytki w regionie…

Prace konserwatorskie w „Barokowej Perle Dolnego Śląska” – Katedrze Świdnickiej będą obejmowały m.in. konserwację malowideł na ścianach i sklepieniach nawy oraz prezbiterium oraz konserwację obrazów i rzeźb będących w wyposażeniu świątyni.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj