Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Bezpłatne badania profilaktyczne. Dotyczą chorób sercowo-naczyniowych oraz nowotworów

Facebook

Szpital im. Marciniaka oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego zapraszają na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku chorób sercowo-naczyniowych oraz nowotworów. To już kolejna akcja organizowana przez wrocławskie szpitale. Tym razem wydarzenie odbędzie się 22 lipca nad Zalewem Mietkowskim.

/materiały prasowe/

Akcja profilaktyczna to część kampanii społecznych realizowanych przez wrocławskie szpitale – „Zawał, udar – jedna choroba” w kierunku redukcji chorób sercowo-naczyniowych i udaru mózgu (kampania szpitala im. Marciniaka) oraz „Czy ten Pan i Pani są poinformowani?”, którą z kolei przygotował Wojewódzki Szpital Specjalistyczny.

W ramach akcji będzie można wykonać USG tętnic szyjnych w kierunku wykrywania przedwczesnej miażdżycy. Ze względu na duże zainteresowanie badaniami USG – na tę część akcji obowiązują zapisy, które rozpoczną się od godz. 10:45 na miejscu czyli na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie. Ilość miejsc jest ograniczona. To tutaj stanie specjalny bus z gabinetami lekarskimi.

W trakcie konsultacji lekarskiej będzie można dowiedzieć się, jak zmienić swój tryb życia i nawyki, aby zredukować ryzyko zachorowania na choroby naczyń mózgowych i wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem zawału serca i udaru. Konsultacji udzielą specjaliści z Oddziału Kardiologii i Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym szpitala im. Marciniaka.

W tym samym busie lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Kamieńskiego przeprowadzą badania USG piersi. Będzie można także nauczyć się samobadania piersi oraz samobadania jąder przy wykorzystaniu fantomów i trenażerów. Badania te są częścią projektu dotyczącego profilaktyki raka piersi, raka jądra i czerniaka „Czy ten Pan i Pani są poinformowani?”.

Letnia akcja profilaktyczna obu szpitali realizowana jest z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Pierwsze badania wykonaliśmy w połowie lipca w Centrum Handlowym Aleja Bielany we Wrocławiu. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem Dolnoślązaków.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj