Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Centrum Onkologii DCOPiH organizuje specjalny rajd rowerowy [BEZPŁATNE BADANIA]

Facebook

W sobotę (5 sierpnia) odbędzie się „Onko Tour”, czyli rajd rowerowy wyleczonych onkologicznie pacjentów i urzędników. Ma on zachęcić do profilaktyki oraz wspierać chorych w walce z nowotworami. Podczas wydarzenia będzie można skonsultować się z ekspertami oraz wykonać bezpłatne badania profilaktyczne.

/materiały prasowe/Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii/

Pamiętajmy, że wczesne wykrycie potencjalnych zagrożeń może znacznie zwiększyć szanse na pełne zdrowie i długie, satysfakcjonujące życie

– mówi Adam Maciejczyk, dyrektor DCOPiH.

Wykonanie badań profilaktycznych odpowiednich dla naszego wieku, takich jak np. mammografia, cytologia czy kolonoskopia stanowi istotny krok w trosce o siebie

– dodaje.

Uczestnikami rajdu są byli pacjenci onkologiczni. Łącznie pokonają ok 500 km. Na całej trasie z Wrocławia do Świnoujścia będą zachęcać mieszkańców do profilaktyki, udowadniając, że rak to diagnoza, a nie wyrok.

Pokonałam chorobę nowotworową i wiem, że zdrowie jest najcenniejszym skarbem, który warto chronić

– mówi Katarzyna Gulczyńska pomysłodawca rajdu i prezes Fundacji „Pokonaj raka”.

Jako byli pacjenci, pragniemy stanowić inspirację dla innych, zachęcając do przezwyciężania lęku i strachu związanego z chorobą

– dodaje.

Rajd wystartuje o godzinie 11:00 z terenu Centrum Onkologii DCOPiH przy pl. Hirszfelda 12. Na pierwszym odcinku z Wrocławia do Lubina pojadą także przedstawiciele dolnośląskich placówek ochrony zdrowia.

W godzinach od 10:00 do 15:00 imprezie będzie towarzyszył Piknik Zdrowia, podczas którego będzie można wykonać badania profilaktyczne i skonsultować się z ekspertami.

Specjaliści DCOPiH wykonywać będą badania podejrzanych zmian na skórze oraz badania cytologiczne. A Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu przeprowadzi badania w kierunku depresji, demencji oraz Alzheimera.

Dodatkowo będą dostępne stanowiska informacyjno-edukacyjne, w tym:

  • NFZ, na którym będzie można m.in. wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ);
  • Rzecznika Praw Pacjenta oraz ZUS, na którym będzie można otrzymać poradę.
  • DCOPiH, na którym będzie można dowiedzieć się o dostępnych programach profilaktycznych oraz nauczyć samobadania piersi i jąder;
  • Ciekawym doświadczeniem będzie #WizytaJelita, podczas której odwiedzający będą mogli wejść do dmuchanego modelu jelita grubego i zobaczyć, jak wygląda od środka.

/materiały prasowe/Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj