Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ciekawskie wilczki przed obiektywem kamery: „Najlepsze, co dziś zobaczycie”. Niezwykłe nagranie spod Babiej Góry trafiło do sieci! [WIDEO]

Facebook

W mediach społecznościowych pojawiły się kolejne materiały z fotopułapki umieszczonej w Babiogórskim Parku. Codzienność młodych mieszkańców beskidzkich lasów pokazana na nagraniu zachwyca. „Wspaniałe”, „Taki widok cieszy oko” – komentują internauci, którzy niezwykle entuzjastycznie zareagowali na najnowsze ujęcia wilczków buszujących w puszczy. Małe wilki w Babiogórskim Parku Narodowym Dzika przyroda od zawsze fascynuje badaczy i wielbicieli […]

W mediach społecznościowych pojawiły się kolejne materiały z fotopułapki umieszczonej w Babiogórskim Parku. Codzienność młodych mieszkańców beskidzkich lasów pokazana na nagraniu zachwyca. „Wspaniałe”, „Taki widok cieszy oko” – komentują internauci, którzy niezwykle entuzjastycznie zareagowali na najnowsze ujęcia wilczków buszujących w puszczy.

Małe wilki w Babiogórskim Parku Narodowym

Dzika przyroda od zawsze fascynuje badaczy i wielbicieli natury. Niezwykle rzadko mamy możliwość podglądania zwierząt w naturalnym środowisku, ale dzięki pracy m.in. leśników, możemy bliżej poznać ten niezwykły świat. Ostatnio na facebookowej stronie Babiogórskiego Parku Narodowego zamieszczono wyjątkowe nagranie z fotopułapki, na których uchwycono codzienność wilczych szczeniąt. Przed obiektywem pojawiło się pięć młodych wiczlków. To szczenięta z tego roku. Zobaczcie sami!

Nagranie: fotopułapka BbPN. Zadanie realizowane w ramach trwałości projektu pt. „Z kamerą wśród zwierząt” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska- Słowacja.

Co zrobić, gdy spotkasz wilka?

Z reguły wilki unikają ludzi. Jeżeli jednak dojdzie sytuacji, w której zwierzę znajdzie się na naszej drodze, to przede wszystkim zachowajmy spokój.

Najczęściej wilki oddalają się same w momencie, w którym tylko poczują obcy dla nich zapach. Wcześniej mogą się nam bacznie przyglądać, a to z powodu dłuższego czasu przetwarzania obrazu. Nie wpatrujmy się jednak w oczy zwierzęcia, bo może to zostać odebrane jako zachęta do ataku. Najlepiej nie wykonywać też żadnych gwałtownych ruchów i bardzo powoli się oddalać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj