Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Cztery firmy chciałyby zbudować Aleję Wielkiej Wyspy. Ceny są rozsądne

Facebook

Ten moment trzeba było przełożyć kilka razy – ale w końcu nadszedł. Znamy już oferty cenowe na budowę mostu Wschodniego i drogi łączącej ul. Krakowską z Mickiewicza. Dobra wiadomość to taka, że urzędnicy dobrze oszacowali koszty. Najtańsza oferta wyniosła 232 mln złotych – czyli o 2 mln mniej niż chciało wydać miasto.

fot. wroclaw.pl

Terminy otwarcia ofert trzeba było przesuwać kilka razy, bo potencjalni wykonawcy zadali ponad 500 pytań w związku z przetargiem. To – zdaniem urzędników – miało świadczyć o wysokim zainteresowaniu. Czy faktycznie takie było?

– wyjaśnia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. Ceny są dość podobne. Najdroższa – Budimexu – to 316 mln złotych, ale pozostałe różnią się od siebie o maksymalnie kilkanaście milionów. To niewiele jak na tak duże przedsięwzięcie. Teraz przed urzędnikami kilka tygodni sprawdzania, czy ze zgłoszeniami jest wszystko w porządku pod kątem formalnym i dopiero wtedy poznamy zwycięzcę:

Kierowcy już się niecierpliwią. Choć nie wszyscy wrocławianie mają o budowie Alei Wielkiej Wyspy takie samo zdanie:

A jak terminy wyglądają w praktyce? Harmonogramu jeszcze nie ma – powstanie, gdy będzie już umowa z wybraną firmą. To oznacza, że zmotoryzowani muszą się uzbroić w cierpliwość – bo nie od razu na nowej trasie pojawią się robotnicy – i, przede wszystkim, trzymać kciuki za to, że z ofertami wszystko jest w porządku i nie trzeba powtarzać przetargu:

– mówi Szempliński.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj