Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

ESK: Lato ma być bardzo muzyczne

Facebook

W wakacje w kulturze dzieje się zwykle mało… ale nie we Wrocławiu. Bycie Europejską Stolicą Kultury zobowiązuje – i jej organizatorzy zapowiadają rekordową liczbę dużych wydarzeń.

Jak deklaruje dyrektor ESK, Krzysztof Maj, lato ma być bardzo muzyczne:

Singing Europe ma być największym chóralnym wydarzeniem na kontynencie. W wielką scenę w sobotę 23 lipca ma zamienić się Stadion Miejski – mówi kurator ESK ds. muzyki, Agnieszka Franków-Żelazny:

Wrocław jest także Światową Stolicą Książki. I tu istotne wydarzenie ze styku muzyki i literatury: to właśnie u nas po raz pierwszy zostanie wykonany hymn tej właśnie imprezy, który będzie towarzyszył także kolejnym edycjom  stolicy książki w innych miastach:

– mówi Franków-Żelazny. To nie jedyne ważne książkowe wydarzenie. W sierpniu Wrocław znów będzie mekką fanów fantastyki – dodaje Ada Biela z działu literackiego ESK:

Dyrektor ESK Krzysztof Maj dobrze ocenia czerwiec  we Wrocławiu:

– opowiada naszemu reporterowi. Najmocniejszym punktem minionych tygodni ESK był, zdaniem Maja, koncert członka zespołu Pink Floyd, brytyjskiego gitarzysty Davida Gilmoura, , który odbył się dwa tygodnie temu na placu Wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2020