Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Garażowa wyprzedaż na Grabiszynku. A po wszystkim festyn!

Facebook

Ciche uliczki Grabiszynka zmienią się w gwarne targowisko dla wszystkich tych, którzy szukają przedmiotów ze swoją historią. W przyjaznej, sąsiedzkiej atmosferze będą je sprzedawali uczestnicy sobotniej (21.05) garażowej wyprzedaży na ulicach Pionierskiej i Żeglarskiej.

Klimat podwórkowego jarmarku udaje się zachować mimo ogromnej, i rosnącej z roku na rok, popularności tego wydarzenia, przekonuje osiedlowa radna Magdalena Wersocka:

– dodaje Magdalena Moroń z ulicy Pionierskiej. To już szósty raz, kiedy mieszkańcy osiedla, ich znajomi oraz przyjaciele, ale także „przyjezdni” z całego miasta wystawią na sprzedaż skarby ze swoich piwnic, garaży i strychów.  Co do tej pory można było znaleźć na „straganach” na Pionierskiej i Żeglarskiej?

– opowiada Magdalena Moroń. Organizatorki podkreślają, że nie chodzi o pozbywanie się „gratów”. Przekrój sprzedających jest duży: to zarówno młodzi ludzie sprzątający piwnicę po dziadkach, jak i starsi państwo chcący zrobić sobie trochę miejsca w domu. Dla odwiedzających to często niepowtarzalna okazja, by tanio kupić trudne do zdobycia wartościowe przedmioty:

– mówi Magdalena Wersocka. Organizatorzy zachęcają, by mieszkańcy osiedla włączyli w akcję swoje dzieci – by uczyć je od najmłodszych lat przedsiębiorczości.

Młodzi ludzie nie muszą jednak koniecznie pozbywać się skarbów, do których są przywiązani. Mogą na przykład upiec ciasto i potem sprzedawać je na kawałki. W zeszłym roku takie przekąski miały ponoć wzięcie wśród kupujących. Dobrym pomysłem jest też sprzedawanie własnoręcznie zrobionej lemoniady.

Garażowa wyprzedaż będzie trwała od 10 do 14. Jej przedsmak – na Facebooku, na profilu „Wyprzedaż Garażowa – Wrocław”, gdzie uczestnicy publikują zdjęcia przedmiotów, które chcą wystawić. A potem, jeszcze tego samego dnia, odbędzie się na Grabiszynku osiedlowy festyn.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj