Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Hydropolis dla dzieci

Facebook

Świętowanie Dnia Dziecka w Hydropolis rozpocznie się już w weekend 29-30 maja. Na najmłodszych gości i ich rodziców czeka wiele atrakcji. MPWiK Wrocław nie zapomina także o tych, którzy nie mogą odwiedzić wyjątkowego centrum wiedzy o wodzie.

W weekend poprzedzający Dzień Dziecka zwiedzających Hydropolis powitają maskotki – charyzmatyczna Ośmiornica i sympatyczny Rekin, które chętnie sfotografują się ze swoimi gośćmi. Nie zabraknie także animatorów i animatorek, którzy umilą wszystkim czas. Z kolei edukatorzy i edukatorki centrum zadbają o przekazanie wiedzy w atrakcyjny sposób. Przygotowali pokazy doświadczeń, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób przedstawią prawa fizyki czy chemii.

Specjalnym wydarzeniem tego weekendu (29-30 maja) będą bajki, które przeczytają absolwentki wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych. Sandra Obrębska i Dominika Hudziec zabiorą dzieci w świat „Magicznej przygody Olii”, która porwana przez wiatr, gubi drogę do domu. To będzie opowieść o nieznanym. O odległych krainach i przyjaźni. O szacunku do każdego stworzenia i… dziewczynce, która czasami nie słuchała się mamy. Czytanie zaplanowano na świeżym powietrzu przez cały weekend w godz. 11:00, 12:30, 13:30, 15:00.

Na wszystkich gości czekają także waterbary, które zaserwują wrocławską kranówkę w przepysznych smakach.

wyjaśnia Wiola Samborska, dyrektorka CEE Hydropolis.

Zwiedzający w pawilonie kasowym są poddawani pomiarowi temperatury ciała, a na  terenie wystawy należy przebywać w maseczce. Weekendowe atrakcje będą dostępne w ramach biletu do Hydropolis, które w sobotę i niedzielę czynne jest od 10:00 do 20:00. Najdogodniejszą i bezpieczną formą zakupu biletów jest system rezerwacyjny na stronie www.bilety.hydropolis.pl.

Przez cały weekend, a także we wtorek, 1 czerwca najmłodsi goście Hydropolis do biletu otrzymają komiks z najnowszymi przygodami Strażników Wody – Błękitki i Groblika. Tym razem komiksowi bohaterowie stawiają czoła rodzeństwu Śmiecialskich, które robi wszystko, by wody na naszej planecie, a zwłaszcza rzeki, stały się wielkim wysypiskiem śmieci, a plastik – zatruwał środowisko.

wyjaśnia Estera Zuzel, autorka komiksów z MPWiK.

Centrum wiedzy o wodzie nie zapomina także o dzieciach, które nie mogą odwiedzić Hydropolis. 1 czerwca w okolicach południa drużyna CEE Hydropolis wraz z maskotkami i animatorami z Bagiennych Świetlików odwiedzi Przylądek Nadziei, by umilić czas pacjentom Centrum Onkologii Dziecięcej przez radosny spektakl.

mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

1 czerwca pracownicy MPWiK odwiedzą także Halę Stulecia, gdzie przeprowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci. Animowane przygody dzielnych Strażników Wody staną się pretekstem do rozmowy na temat ekologii, roli wody w życiu każdego z nas i sposobów na jej oszczędzanie. Po krótkich zajęciach pracownicy Hali Stulecia zaproszą na grę terenową. W kompleksie Hali Stulecia zostaną ukryte konewki MPWiK Wrocław, a zadaniem najmłodszych będzie ich odszukanie. Wydarzenie ma charakter zamknięty. Wspólną zabawę zakończy inauguracja sezonu małej fontanny po godz. 15.00. Od tego momentu będzie ona dostępna przez sezon letni dla wszystkich spacerujących.

mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.

Świętowanie Dnia Dziecka z Hydropolis przedłuży się aż do 5 czerwca, kiedy to w godz. 12.00-18.00 załogę centrum wiedzy o wodzie będzie można spotkać na Stadionie Miejskim. W przygotowanym namiocie edukatorki i edukatorzy zaprezentują doświadczenia, dzięki którym nauka staje się świetną zabawą. Tam również będzie można przybić piątkę z maskotkami Rekinem i Ośmiornicą oraz spróbować wrocławskiej kranówki z owocowymi dodatkami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj