Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Już dzisiaj odbędzie się kolejny koncert w ramach Chopin Recitals Wrocław

Facebook

Koncerty organizuje Piotr Świtoń, pedagog szkoły muzycznej oraz zwycięzca 6. edycji Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Turznie w kategorii, w której uwzględniani są doktoranci i […]

fot: Facebook/ Chopin Recitals

Koncerty organizuje Piotr Świtoń, pedagog szkoły muzycznej oraz zwycięzca 6. edycji Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Turznie w kategorii, w której uwzględniani są doktoranci i nauczyciele.

Chopin Recitals Wrocław po koncercie umożliwi słuchaczom indywidualne spotkanie z artystą podczas wykwintnego bankietu, dlatego zachęcamy naszych gości do doboru odpowiedniego stroju na tę okoliczność. Bankiety będą dawały naszej publiczności sposobność do celebracji wydarzenia, dyskusji o sztuce, czy skosztowania wina i przystawek.

Jak czytamy na stronie chopinrecitals.pl

To we Wrocławiu Fryderyk Chopin zagrał jeden ze swoich zaledwie trzydziestu publicznych koncertów. Chopin Recitals Wrocław ma na celu upamiętnie tego wyjątkowego wydarzenia, a układ publiczności podczas koncertów w sali Oratorium Marianum ma przywrócić atmosferę koncertów salonowych XIX wieku, które w historii muzyki dawali najwięksi wirtuozi i kompozytorzy – Fryderyk Chopin i Franciszek Liszt. Na koncertach salonowych bywała arystokracja i ówczesna śmietanka towarzyska, a były one tylko dla wybranych.

Dzisiaj, o godzinie 18:30 wystąpi Charles Richard Hamelin, Laureat II miejsca na XVII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie. Koncert odbędzie się w hotelu The Bridge.

Bilety dostępne są TUTAJ.

A kogo koncertów możemy spodziewać się w przyszłości?

Koncerty odbywają się w wyjątkowych miejscach na mapie Wrocławia.

Całej rozmowy z Piotrem Świtoniem możecie posłuchać już w najbliższą niedzielę (10.09) podczas Wrocławskich Powidoków.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj