Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Ku pamięci znaków poziomych, które przetrwały remonty i mylą rowerzystów” – tablica pamiątkowa od Akcji Miasto

Facebook

Wrocławscy aktywiści znowu w akcji. Tym razem zwrócili uwagę na mylące oznakowania na ścieżkach rowerowych i chodnikach.

Droga rowerowa na ulicy Hubskiej to chlubne miejsce refleksji nad przestrzenią miasta, ale też sprawdzian dla zwinności i spostrzegawczości pieszych i rowerzystów. Blisko 3 lata temu wyremontowano tutaj, zbudowano nową drogę rowerową, ale niestety zapomniano usunąć stary znak poziomy, które dzisiaj zdecydowanie myli wszystkich i przechodniów i rowerzystów i nikt nie wie, która droga jest dla nich, kto kogo ma ominąć, kto ma pierwszeństwo.

mówi Joanna Klima z Akcji Miasto

Zamiast pisać wnioski i petycje, społecznicy postanowili zwrócić uwagę na problem specjalną tablicą pamiątkową.

W ostatnich latach bardzo popularne we Wrocławiu jest odsłanianie nowych pomników, rzeźb, tablic pamiątkowych, dlatego w Akcji Miasto wpisując się w ten trend, postanowiliśmy ufundować tablicę pamiątkową dla potomnych, aby uczcić istnienie takich miejsc i innych podobnych, które niezłomnie mylą pieszych rowerzystów.

mówi Mateusz Nowakowski z Akcji Miasto

Klaudia Piątek z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta tłumaczy, że znak był wcześniej zamalowany farbą.

Stary znak został wykonany przed przebudową ulicy, wtedy ścieżka rowerowa biegła w całości trasą bruku i widoczny piktogram jest pozostałością po tej właśnie organizacji ruchu. W momencie oddawania do użytku zmodernizowanej ulicy, stare piktogramy zostały wyeliminowane najmniej inwazyjną metodą zamalowano je szarą farbą, która zbiegiem czasu uległa wytarciu.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zadeklarował, że usunie oznakowanie do końca lipca.

Do końca tego miesiąca nieaktualny znak przy ulicy Hubskiej zostanie zlikwidowany. ZDIUM usunie znak za pomocą śrutowania. To jest – kruszywem pod ciśnieniem pod warunkiem, że ta metoda nie okaże się zbyt inwazyjna dla nawierzchni kostki. Jeśli tak miejsce zostanie przebrukowane.

W odpowiedzi na szybką reakcje magistratu, aktywiści wskazali kolejne, niebezpieczne według nich miejsca. Są to drogi dla rowerów i ciągi pieszo-rowerowe przy Armii Krajowej, Kobierzyckiej oraz przy ul. Klecińskiej.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj