Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Lwów i Wrocław będą w końcu miały połączenie lotnicze

Facebook

Od kwietnia samoloty Wizz Air mają latać pomiędzy tymi dwoma miastami dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. To już drugie, po Kijowie, ukraińskie miasto, do którego będziemy mogli polecieć ze stolicy Dolnego Śląska.

Kijów, jak mówią władze lotniska, okazał się sukcesem – choć na tej trasie latają w miażdżącej większości Ukraińcy. Z połączeniem do Lwowa ma być trochę inaczej.

Mówi prezes lotniska, Dariusz Kuś.  Jak zastrzega, cały lot może trwać tyle, co czekanie w autobusie na przejściu granicznym. „To specyficzne rejsy i do ich obsługi chcemy się specyficznie przygotować” – zaznacza Kuś. Jak zapewnia, lotnisko wychodzi naprzeciw coraz liczniejszym ukraińskim pasażerom.

Połączenie lotnicze Wrocław – Lwów nie jest zupełną nowością, bo niespełna pięć lat temu na tej trasie kursował inny przewoźnik – Eurolot. Jednak to, że wtedy zniknęła ona z oferty – zdaniem Dariusza Kusia, wcale nie oznacza, że nie będzie dziś chętnych na latanie pomiędzy stolicą Dolnego Śląska a Lwowem.

Średnie zapełnienie samolotu na trasie do Kijowa wynosi niespełna  90% i podobnie może być, jeżeli chodzi o Lwów. Pierwszy kurs do Lwowa rusza 13 kwietnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023