Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Maślicie mają nową szkołę. To pierwsza taka placówka we Wrocławiu

Facebook

Nowa Publiczna Szkoła Podstawowa Specto zlokalizowana jest przy ulicy Lubelskiej 95a. Od września przyjmie ona setkę uczniów. Na początku uruchomione zostaną cztery klasy. Będzie też świetlica, szatnie i węzeł żywieniowy.

/materiały prasowe/UMW/Specto

Nowa szkoła na wrocławskich Maślicach, jest placówką publiczną. Działa na tych samych zasadach, co gmina i bierze udział w systemie rekrutacji.

Inwestycje oświatowe to inwestycje, z których jesteśmy szczególnie dumni. Wiemy bowiem, jak bardzo poprawiają one komfort życia naszych mieszkańców. Dlatego od lat zwiększamy liczbę miejsc w szkołach i przedszkolach także w ramach współpracy z inwestorem zewnętrznym. Takim przykładem współpracy jest właśnie szkoła publiczna Specto, która uzupełni ofertę edukacyjną Maślic

– mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Pod względem współpracy z zewnętrznymi organami prowadzącymi placówki edukacyjne Wrocław należy do miast, które przeciera szlaki i wyznacza trendy w skali całego kraju.

Specto będzie trzecią szkołą podstawową, prowadzoną przez naszą fundację we Wrocławiu, a to dla nas dowód zaufania i dobrej oceny dotychczasowej współpracy z miastem

– podkreśla Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.

Cieszymy się, że możemy wspierać miasto w tworzeniu sieci publicznych placówek

– dodaje.

/materiały prasowe/UMW/Specto

Szkoła bez dzwonków

Szkoła na Maślicach jest wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne i technologiczne. Nie będzie w niej dzwonków. Nie zabraknie też nauki w plenerze i zajęć dodatkowych. Szkoła ma wspierać rozwój zainteresowań dzieci.

Stawiamy na uczenie zespołowe i przez doświadczanie

– zapowiada Małgorzata Rabenda, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Specto we Wrocławiu.

Zajęcia będą realizowane w postaci miniprojektów, pobudzających zaangażowanie, rozwijających indywidualne talenty dzieci i ich potencjał

– dodaje.

Szkoła jest klimatyzowana z własnymi pompami ciepła, instalacją fotowoltaiczną i systemem odzyskiwania deszczówki.

Pierwsza szkoła modułowa we Wrocławiu

Nowa szkoła powstała w technologii modułowej. To oznacza, że oprócz ekspresowego tempa prac, placówkę będzie można rozbudowywać w miarę potrzeb. Specto przy ul. Lubelskiej 95a jest pierwszą w mieście szkołą zbudowaną w tej technologii.

Tego typu inwestycja jest na Maślicach naprawdę potrzebna. Nasze osiedle bardzo się rozwija, jest coraz więcej młodych rodzin z dziećmi, dlatego każde nowe miejsce w szkole czy przedszkolu jest na wagę złota

– przyznaje Sławomir Czerwiński, wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Maślice.

Specto przy ul. Lubelskiej to pierwsza w systemie modułowym, a trzecia szkoła podstawowa w ogóle, jaką fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty prowadzi we Wrocławiu. Dwie dotychczasowe to:

Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo przy ul. Roosevelta

Publiczna Szkoła Podstawowa Marco Polo przy ul. Zatorskiej

Poza tym OPP prowadzi też 16 publicznych przedszkoli w całym Wrocławiu.

Plac zabaw przeniesiony

Aby przy ul. Lubelskiej mogła powstać nowa szkoła, niezbędne było przeniesienie placu zabaw, który mieścił się na wschodniej części terenu należącego do budynku ZSP nr 12 ul. Lubelskiej, o ok. 100 metrów.

Plac zabaw, który powstał w ramach WBO 2018, zostanie przeniesiony w całości. Nie straci obowiązującej gwarancji, dodatkowo wzbogacony został o nowe urządzenie. Jego przeniesienie było konsultowane z liderką projektu.

Coraz więcej miejsc we wrocławskich szkołach

Na Maślicach trwa także budowa Zespół Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Białostockiej dla 800 uczniów i 200 przedszkolaków, którą również realizuje inwestor zewnętrzny. Jej powstanie w jeszcze większym zakresie uatrakcyjni ofertę edukacyjną w tej części miasta. Planowane otwarcie – wrzesień 2024 r.

Poza tym we Wrocławiu z początkiem września otwarty zostanie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 25 przy ul. Asfaltowej dla docelowo 1200 dzieci oraz Przedszkole przy al. Hallera dla 200 maluchów. Budowany jest także Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej – również na 1200 osób (1000 uczniów). W tej placówce pierwszy dzwonek zabrzmi we wrześniu 2024 r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj