Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miliony unijnych dotacji na budowę dróg w regionie. Takie są zapowiedzi!

Facebook

530 milionów z unijnej kasy na drogi chce wydać województwo dolnośląskie do 2020 roku. Wśród dróg, które powstaną, będą m.in. obwodnice Dzierżoniowa, Brzegu Dolnego, Złotoryi czy nawet „peryferyjnej” Góry.

Obwodnicy ma doczekać się także Wrocław – mowa oczywiście o WOW. Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Leszek Loch przyznaje, że odcinek mający biec przez Wysoką, przeciwko któremu protestują mieszkańcy wsi, to najtrudniejsza inwestycja –  przynajmniej pod względem organizacyjnym:

Mimo tego, że prace nad przygotowaniem inwestycji przez Wysoką trwają, urzędnicy równolegle opracowują inny wariant bliżej autostrady A4, na wypadek gdyby protesty okazały się jednak zbyt mocne. Formalności mają zakończyć się za rok i wtedy dopiero zapadnie ostateczna decyzja. Inwestycje mają się rozkładać w całym regionie w miarę równomiernie – zapewnia Loch:

Jedną z większych spośród tych oddalonych od Wrocławia będzie swego rodzaju łącznik pomiędzy przyszłymi ekspresówkami:

110 milionów złotych w tym roku mają kosztować natomiast małe remonty drogowej infrastruktury –  obejmujące najczęściej odcinek do jednego kilometra, co pozwala uniknąć problematycznych procedur środowiskowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2020