Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Muzeum Narodowe we Wrocławiu w wersji cyfrowej

Facebook

Niemal 9,5 tys. zabytków można oglądać w wersji cyfrowej na platformie stworzonej przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. „Stajemy się jeszcze bardziej dostępni, bardziej otwarci i skomunikowani z naszymi odbiorcami” – powiedział dyrektor wrocławskiej placówki dr hab. Piotr Oszczanowski.

muzeum
/fot. fb. Muzeum Narodowe we Wrocławiu/

Cyfrowe muzeum można zwiedzać za pomocą STRONY INTERNETOWEJ. Umieszczono tam blisko 9,5 tys. zabytków. A każdy z prezentowanych eksponatów opatrzony jest opisem, i fotografiami. Do części z nich opracowano też materiały multimedialne i audiodeskrypcję. Stworzono też szereg narzędzie ułatwiających przeglądanie zbiorów.

Prezentacji zbiorów w obrębie poszczególnych kolekcji związanych z rodzajem muzealiów będą towarzyszyły kolekcje tematyczne, proponujące użytkownikowi poznawanie dzieł sztuki w polecanym kontekście albo szczególnych zespołów muzealiów, takich jak np. Skarb Średzki, kolekcja dzieł Magdaleny Abakanowicz czy Michaela Leopolda Willmanna”

– wskazała rzeczniczka Muzeum Narodowego we Wrocławiu Anna Kowalów.

Dyrektor wrocławskiego muzeum dr hab. Piotr Oszczanowski podkreślił, że dzięki platformie, na której eksponaty prezentowane są w wersji cyfrowej, muzeum staje się jeszcze bardzie otwarte dla odbiorców.

I to zarówno dla specjalistów, zainteresowanych merytoryczną zawartością naszej kolekcji, jak i zwykłych miłośników sztuki

– powiedział Oszczanowski.

Dodał, że cyfrowe muzeum jest projektem przyszłościowym.

Będzie on konsekwentnie rozwijany, doskonalony i rozbudowywany. Sukcesywnie będziemy powiększać nasz cyfrowy katalog, aby wiedza o tym, jak bogate, różnorodne i wartościowe są zbiory Muzeum Narodowego we Wrocławiu systematycznie wzrastała i stawała się coraz bardziej powszechna

– podkreślił dyrektor.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023