Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na Akademię Sztuki MWW

Facebook

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na wydarzenia organizowane w ramach projektu „Ogródek artystyczny. Akademia Sztuki MWW”.

To inicjatywa, której celem jest przybliżenie młodszym odbiorcom zagadnień sztuki współczesnej.

Akademia Sztuki MWW to projekt edukacyjno-warsztatowy, którego celem jest przybliżenie młodszym odbiorcom zagadnień sztuki współczesnej. Według raportu z badań MKiDN z 2016 roku jedynie 12,5% odwiedzających muzea i galerie sztuki nie ma żadnego problemu ze zrozumieniem treści dzieł sztuki współczesnej, a aż 34,8% badanych nie czyta treści informacyjnych towarzyszących wystawom. Tymczasem swobodne poruszanie się w świecie sztuki współczesnej jest wartościowe z wielu powodów. Dzięki humanistycznym aspektom przysposabiamy zasady moralne, stajemy się bardziej kreatywni, poszerzamy horyzonty. Sztuka ma działanie terapeutyczne, uczy wyrażania emocji, wyostrza zmysły.

Mówiła Iga Chromińska, rzeczniczka prasowa Muzeum Współczesnego Wrocław. Nadal dostępne są wolne miejsca na warsztaty, które odbędą się 24 sierpnia.

24 sierpnia, godz. 15:00 – warsztaty inspirowane street artową wystawą To wydarzyło się naprawdę, oprócz tego co zmyśliłem. Artysta wizualny i ilustrator, Paweł Mildner, zachęci uczestników do refleksji nad rolą sztuki ulicznej i jej znaczeniem w muzeum. Stworzymy wspólnie wielkoformatowe, przestrzenne totemy, które staną się częścią otoczenia muzeum.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie Akademii Sztuki MWW?

Warto śledzić social media Muzeum Współczesnego Wrocław, ponieważ takie warsztaty będą odbywać się cyklicznie.

Ogródek artystyczny. Akademia Sztuki MWW łączy część teoretyczną i warsztatową. Przez cały rok 2023, do każdej z prezentowanych w MWW wystaw zaplanowaliśmy szereg spotkań, oprowadzania, mikro-wykłady oraz zajęcia które poprowadzą artyści, terapeuci i specjaliści różnych dziedzin sztuki.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy: 71 256 42 53 | mww.zapisy@gmail.com

fot: Muzeum Współczesne Wrocław

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj