Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie żyje Bartłomiej Skrzyński

Facebook

- Kochany Draniu czemu odszedłeś? A play-off i Sparta? Ej!!Tyle planów mieliśmy... tyle mi i nam dałeś...tak dużo. Bardzo dużo. Mógłbym wiele o O Tobie napisać. Bardzo wiele. Kiedyś napiszę. Dziś płaczę i jestem w stanie tylko napisać: do zobaczenia Przyjacielu, dziękuję za wszystko! Kocham Cię. Odszedł Bartek Skrzyński. Dla przyjaciół „Skrzynia” -  przekazał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Bartłomiej Skrzyński był dyrektorem biura Wrocław Bez Barier oraz rzecznikiem Prezydenta ds. Osób z niepełnosprawnością. Od lat wspierał działania kampanii społecznych łamiących negatywne i stereotypowe postrzeganie osób niepełnosprawnych. Z powodu postępującego zaniku mięśni sam poruszał się na wózku inwalidzkim.

W 2003 roku wymyślił program i nazwę „W-skersi”. Ten spodobał się w Telewizji Polskiej i od października 2003, przez półtora roku był nadawany w programie I. Od marca 2008 roku magazyn wrócił na antenę TVP 1, z której ponownie został zdjęty po półtora roku. Stało się tak mimo pełnego poparcia przedstawicieli środowiska, a także jednogłośnej akceptacji działań Skrzyńskiego, wyrażonej w uchwale Rady Programowej TVP, pod przewodnictwem Janiny Jankowskiej.

Za swój program Bartłomiej Skrzyński otrzymał m.in. w 2003 roku statuetkę od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za szczególny wkład w promowanie idei równości szans osób niepełnosprawnych propagowanie integracji w Europejskim Roku Osób Niepełnosprawnych.

W 2008 roku otrzymał za wymyślony przez siebie program i nazwę „W-skersi” Grand Prix w prestiżowym ogólnopolskim konkursie „Oczy otwarte” organizowanym przez warszawskie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Na początku roku 2009 otrzymał także pamiątkowy puchar z Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego za „wieloletnia działalność na rzecz propagowania sportu żużlowego w mediach”

Wspólnie z przyjacielem produkował i prowadził program integracyjny Bez barier”, który był emitowany na antenie TVP Wrocław, a także na portalu internetowym www.bezbarier.tv

Pomagał przy kampaniach społecznych m.in. we Wrocławskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych (był m.in. jego społecznym Rzecznikiem Prasowym), Dolnośląskim Forum Integracyjnym, a także wielu innych organizacjach. Najczęściej robiąc to społecznie. Tworzył też od podstaw, zostając potem jego redaktorem naczelnym – portal niemabarier.dolnyslask.pl.

Uczestniczył też m.in. w projektach „Poznajemy najstarszy Wrocław”, czy  „Szkoła równa dla wszystkich”

Mimo trudności zawsze pełen energii.

Zmarł w wieku 41 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021