Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nocne Listowanie na Politechnice Wrocławskiej. Sprawdź jak wziąć udział

Facebook

Nocne Listowanie polega na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszy stypendialnego dla najzdolniejszych oraz najaktywniejszych studentów z niepełnosprawnościami, które zostaną następnie wysłanie do przedsiębiorstw.

nocne listowanie
/zdjęcie ilustracyjne/pixabay/pisanie listów

Nocne Listowanie na Politechnice Wrocławskiej. Sprawdź jak wziąć udział

Projekt poza niesieniu pomocy naszym studentom z niepełnosprawnością, ma na celu również zachować wymierającą już tradycję pisania odręcznych listów. Akcja ma również pokazać, że aby nieść dobro nie potrzeba wiele, wystarczy napisać list, aby pomóc.

Już drugi rok z rzędu, “Nocne Listowanie” uzyskało Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia- Jacka Sutryka. Równocześnie oficjalnie zostaje wydarzeniem towarzyszącym obchodom wrocławskiego Dnia Życzliwości i będzie gościć Krasnala Życzliwka.

Akcja ma wsparcie także Pełnomocniczki Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych, dr hab. inż. Katarzyny Jach, prof. uczelni. Wydarzenie zostało także objęte patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Wrocławskiej.

Udział potwierdzili też specjalnie zaproszeni goście:

  • Bożydar Abadżijew, prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowców z Niepełnosprawnościami Start Wrocław oraz trener reprezentacji Polski w piłce siatkowej na siedząco,
  • Tomasz Grell, zawodnik reprezentacji Polski w piłce siatkowej na siedząco

Przez poprzednie edycje napisaliśmy około 3 000 listów oraz zebraliśmy blisko 150 000 zł, z czego w samym 2022 roku 39 950 zł na Fundusz Stypendialny dla studentów z niepełnosprawnościami. Mamy nadzieję, że i w tym roku pobijemy rekord!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023