Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska. Do Amsterdamu polecimy dwa razy dziennie

Facebook

Jeszcze wygodniejsze przesiadki na międzynarodowych trasach i większy komfort podróżowania dla pasażerów biznesowych. KLM uruchamia drugie połączenie dziennie na trasie Wrocław-Amsterdam. Samolot przewoźnika będzie nocował we Wrocławiu, co oznacza, że podróżni polecą do Holandii już z samego rana - informuje wrocławskie lotnisko.

/materiały prasowe/wrocławskie lotnisko/

Drugie dzienne połączenie z Wrocławia do Amsterdamu znajdzie się w zimowym rozkładzie lotów i ruszy 29 października. Dzięki tej decyzji przewoźnika, linii KLM, pasażerowie z Wrocławia będą mogli podróżować do jednego z największych europejskich hubów rano (samolotem nocującym we Wrocławiu) i wczesnym popołudniem.

Wrocław jest ważnym lotniskiem regionalnym i dostrzegają to przewoźnicy sieciowi, którzy decydują się na rozwój połączeń właśnie ze stolicy Dolnego Śląska. Dodatkowe rejsy to jeszcze więcej możliwości dla naszych pasażerów, w tym podróżowania na trasach międzykontynentalnych

– podkreśla Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Samoloty będą startować z Wrocławia o godz. 6.20 i lądować w Amsterdamie o godz. 8.05. Popołudniowe rejsy zaplanowano z wrocławskiego lotniska na godz. 14.10. A przylot do Holandii o godz. 16.00. Poranny rejs z wrocławskiego lotniska odbędzie się samolotem, który nocuje we Wrocławiu. Co oznacza, że rano maszyna już będzie czekała na pasażerów.

Dwa połączenie dziennie oznaczają lepszą obsługę ruchu tranzytowego przez Amsterdam

– mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław.

Jak podkreśla, dzięki lądowaniu o godz. 8.05 na lotnisku Schiphol pasażerowie będą mogli przesiadać się na poranne loty po Europie oraz na inne kontynenty. Popołudniowy rejs umożliwi zaś powrót do Wrocławia tym pasażerom, którzy wylądowali w Amsterdamie porannymi samolotami.

W obecnym letnim rozkładzie lotów, KLM należący do aliansu SkyTeam, zapewnia pasażerom jedno popołudniowe połączenie na trasie Wrocław-Amsterdam, które jest realizowane codziennie.

Holenderski przewoźnik jest jednym z czterech przewoźników sieciowych obecnych w Porcie Lotniczym Wrocław. Pozostali to: PLL LOT (Warszawa), Lufthansa (Frankfurt i Monachium) oraz Swiss (Zurych) – linie należące do sojuszu Star Alliance. Od kwietnia przyszłego roku do oferty lotniska dołączą także linie Finnair (alians Oneworld), dzięki którym podróżni będą mogli latać codziennie na trasie Wrocław-Helsinki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj