Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

O pierwsze zwycięstwo w lidze. Piłkarze Śląska Wrocław wracają do gry

Facebook

Dwa mecze i tylko jeden punkt. To bilans Śląsk Wrocław przed 4 kolejką PKO BP Ekstraklasy. W ostatnim meczu podopieczni Jacka Magiery ulegli u siebie Zagłębiu Lubin 1:2. Z kolei w tamtym tygodniu trójkolorowi pauzowali, swój mecz przełożyła Pogoń Szczecin. Teraz piłkarze wracają do gry, by zmierzyć się ze Stalą Mielec.

/fot. fb. WKS Śląsk Wrocław/

Poprzednie starcia

Wrocławianie wzmocnieniu w tym sezonie kilkoma naprawdę ciekawymi transferami z pewnością inaczej wyobrażali sobie rozpoczęcie sezonu. Najpierw w meczu z Koroną Kielce, mimo dobrej gry w pierwszej połowie, tuż po wyjściu na prowadzenie, nagle kompletnie się cofnęli i przestraszyli swojego przeciwnika. Co kosztowało ich starte bramki i utratę punktów.

Podobnie było zresztą w ostatnim spotkaniu z Zagłębie Lubin. Jako pierwsi na prowadzenie wyszedł Śląsk, rzut karny na bramkę zamienił kapitan wrocławskiego zespołu Erik Exposito. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. W 53 i 57 minucie trójkolorowi otrzymali dwa szybkie ciosy i właściwie było już po grze. Co prawda wrocławianie dłużej utrzymywali się przy piłce, mieli też swoje sytuacje bramkowe, jednak zdecydowanie brakowało dokładności i skuteczności. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

O pierwsze zwycięstwo w lidze

Porażka z beniaminkiem z Niepołomic i dwa remisy, tak prezentują się wyniki Stali Mielec w nowym sezonie Ekstraklasy. Biało-Niebiescy razem ze Śląskiem Wrocław pozostają jedną z kilku drużyn, która nie wygrała w lidze. Kluczem do zwycięstwa może być przewaga własnego boiska, na którym mielczanie radzą sobie naprawdę dobrze. W ostatnich siedmiu spotkania nie przegrali ani razu (2W, 5R).