Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Obwodnica Leśnicy. Kolejny etap

Facebook

Bez niej obwodnica Leśnicy nie ma większego sensu. Na szczęście ruszył w końcu przetarg na jej projekt. Miejska spółka „Wrocławskie Inwestycje” szuka firmy, która przygotuje plany budowy alei Stabłowickiej.

Aleja Stabłowicka połączy ulicę Graniczną – a więc tym samym obwodnicę Leśnicy – z Kosmonautów w rejonie nowego szpitala wojewódzkiego i tym samym domknie półokrąg, dzięki któremu kierowcy ominą wiecznie zakorkowane drogi na zachodzie miasta. Prócz tego zostanie przebudowana sama Kosmonautów, a w zasadzie jej fragment  od centrum do szpitala. Będzie on dwujezdniowy.

Od projektu do otwarcia gotowej trasy droga niestety daleka. Nie wiadomo, kiedy nią pojedziemy – wiemy jednak, że nie będzie to pod koniec przyszłego roku. A właśnie na to liczyliśmy, gdy na placu budowy obwodnicy Leśnicy ruszyły pierwsze łopaty. Do tego czasu powstanie dopiero projekt, którego wykonawcy szuka teraz miasto.

Do zaprojektowania są dwa kilometry jednojezdniowej alei Stabłowickiej i wiadukt kolejowy nad torami –właśnie wiadukt będzie najtrudniejszym zadaniem w tej inwestycji. Zwycięzca przetargu musi też załatwić wszystkie niezbędne pozwolenia potrzebne do rozpoczęcia budowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 lutego 2020